Zły – Dobry

0
354

W dzisiejszym świecie, kiedy to ludzie walczą przeciwko sobie, wykorzystując niekiedy metody, które mają na celu zniszczenia wyznaczonej jednostki osobowej, przez stosowanie siły psychicznej, by na tej podstawie poniżyć, a zrazem upokorzyć swojego przeciwnika. Warto sięgnąć, a zarazem zastosować metodę manipulacyjną określaną jako technikę zły-dobry, która pozwoli nam wykorzystać nadarzającą się okazję w myśl przysłowia” gdzie dwóch się bije, tam trzeci korzysta”.

Czy nie chcielibyśmy z każdej sytuacji wychodzić zwycięsko? Czy chcielibyśmy pozyskiwać pewne informacje, które są niekiedy trudne do zdobycia? A może chcielibyśmy, by ktoś był w stosunku do naszej osoby lojalny, bądź też interesuje nas możliwość osiągnięcia lepszych korzyści transakcyjnych przez kupno wyznaczonego przedmiotu po znacznie niższej cenie, stosunku do cenny pierwotnej.
Jeśli interesuje Cię chociażby jedna z wyżej wymienionych cech warto zapoznać się z ową techniką manipulacyjną, która pozwoli na osiągniecie zaplanowanego celu. Z pewnością niejednokrotnie uczestniczyliśmy w sytuacji, która to jedna ze stron kierowała do swego rozmówcy niemiłe słowa, które powodowały u osoby do której były one kierowane ból, smutek. Niekiedy przysłuchiwaliśmy się tym słowom, lecz czy zrobiliśmy coś, by pomóc osobie, do której były kierowane ostro słowa?
Dlaczego mam komuś pomóc, skoro to nie mój interes? Równie często możemy usłyszeć słowa, które brzmią ” wstawiłbym się za tobą”. Jednakże, jeśli zamierzamy osiągnąć swój cel stosując tę metodę ważne jest, iż w chwili najwyższego punktu emocjonalnego stanąć u boku ofiary, by jej pomóc i obronić ją przed silnymi atakami. By na tej podstawie osoba, którą bronimy mogła nas określić mianem wybawcy. Należy pamiętać, że człowiek w trudnych chwilach potrzebuje wybawcy, dla którego to zrobi bardzo wiele, nawet ze szkodą dla własnej osoby.
Zatem jak skutecznie przeprowadzić swój atak? Wyróżniamy dwie sytuacje. Pierwsza to, kiedy wraz z pomocnikiem przygotowujemy atak na swój cel. Kolejnym krokiem jest stworzenie przez naszego pomocnika nieprzyjemnej sytuacji, by na tej podstawie wywołać strach, lęk u swej ofiary. Następnie w punkcie kulminacyjnym o najwyższym stopniu emocji, kiedy to ofiara ma spuszczoną głowę, powinien pojawić się wybawca, który załagodzi ową sytuację i poda swą dłoń ofierze, by na tej podstawie owa osoba stała się względem nas dłużnikiem. By stała się w stosunku do naszej osoby wdzięczna za pomoc. Wtedy to tylko możemy zacząć czerpać korzyści wynikające z udanej manipulacji, przez wykonywania naszych próśb przez ofiarę.
Z kolei druga sytuacja opiera się na tej samej płaszczyźnie, lecz wywoływany atak na naszą ofiarę jest nieplanowany. Po prostu siłą rzeczy znaleźliśmy się w sytuacji, kiedy to ktoś staje się sprawcą i atakuje drugą stronę. Także i tą sytuację należy wykorzystać i stanąć po stronie ofiary, nawet, jeśli jej nie znamy. Dlaczego? Ponieważ w ten sposób zyskujemy, a zarazem przywiązujemy sobie ludzi, którzy to będą nas szanować, a jednocześnie w przyszłości owy stosunek do naszej osoby będzie można wykorzystać na potrzeby osiągnięcia naszego celu.

Jednakże warto mieć na względzie, że owa technika manipulacyjna jest nieetyczna i powyższy tekst został umieszczony w celach informacyjnych, by potencjalny cel szybko zauważył pojawiające się zagrożenie względem swojej osoby. Ponieważ uniknięcie poddania się manipulacji, związane jest z wiedzą w zakresie jej funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here