Sprawowanie władzy

0
701

Wiele osób pragnie sprawować władzę, niekoniecznie na szeroką skalę, lecz chcieliby być liderami w pewnej grupie społecznej do której przynależą. Sądzą, że aby sprawować władzę nad innymi ludźmi muszą być najlepsi, bądź też muszą zasiadać na wysokich stanowiskach.

Naturalnie przez sam pryzmat zasiadania na wysokim stanowisku posiadamy władzę względem podległych nam pracowników, Lecz zajmijmy się ideologią sprawozdania władzy nad osobami, którzy to są równym szczeblem z nami, którzy to nie są wcale lepsi, ani też gorsi od nas. Dlatego też, by sprawować nad kimś władzę, a jednocześnie czerpać na tej podstawie korzyści, niezbędne jest zapoznanie się, a jednocześnie wprowadzenie w życie techniki manipulacyjnej określanej mianem sprawowania władzy.
Zdobycie władzy jest znacznie prostsze, aniżeli mogłoby się wydawać. Władza to umiejętność dawania innym tego czego potrzebują, a nie tego czego chcą. Tak więc w myśl tych cennych słów, należy zaspokoić wszelakie potrzeby swych przyszłych poddanych. W tym celu należy przeprowadzić badanie określając potrzeby osób nad którymi to chcemy w przyszłości sprawować władzę. By na tej podstawie  dać im to, czego tak naprawdę pragną. By w ten sposób wywołać wśród tych osób wzajemność, co sprawi, że owa osoba zrobi wszystko to o co ją poprosimy.
Naszym celem jest w ten sposób uzależnienie owej osoby od nas, przez pryzmat dawania jej tego czego pragnie i tego, co jest jej nie zbędne do prawidłowego egzystowania. U jednych może być to potrzeba zrozumienia, przyjaźni, a u niektórych np. potrzeba miłości. Jeśli będziemy zaspokajać poszczególnym osobą ich potrzeby to sprawimy, że owe osoby będą bały się, że mogą to utracić, przez co w konsekwencji zrobią wszystko to o co je poprosimy.
Warto również przeanalizować znaczenie słów, że władza to umiejętność dawania innym tego czego potrzebują, a nie tego czego chcą. Otóż znaczne umiejętności dawania innym tego, czego potrzebują zostało już przedstawione powyżej, jednakże jak rozumieć znaczenie słów, które mówią, że nie dajemy innym tego, czego chcą.
Jednakże warto mieć na względzie, że owa technika manipulacyjna jest nieetyczna i powyższy tekst został umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych, by potencjalny cel szybko zauważył pojawiające się zagrożenie względem swojej osoby. Ponieważ uniknięcie poddania się manipulacji, związane jest z wiedzą w zakresie jej funkcjonowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here