Klakier

0
485

Rozmowa z ludźmi to sztuka, w którą trzeba się cały czas wdrążać. Jednakże wygrywa ten, który poprzez swoje działania potrafi przyciągnąć do siebie ludzi, a jednocześnie swoją charyzmą potrafi ich do siebie przekonać.

Wiele osób się zastanawia, co należy uczynić, by być poważanym wewnątrz grupy do której przynależą. Zastanawiają się co zrobić, by ich wystąpienie publiczne spowodowało ukazaniem siebie samego jako przywódcę, naturalnie przyciągając do siebie rzesze ludzi. Bądź też szukają rozwiązania, które da poparcie pomysłowi, które to przez nich zostanie zaprezentowane. Nie ma rzeczy niemożliwych, tak więc na tej podstawie możemy osiągnąć każdy z zamierzonych powyższych celów, stosując technikę manipulacyjną, określaną mianem klakiera.
Kiedy będziemy musieli stanąć na wysokości zadania i przyjdzie nam zabrać głos w obliczu dużego forum. Nieważne, czy będzie to zwykła przemowa, ukazująca pewne kwestie czy szkolenie, w którym będziemy chcieli coś przekazać, lecz ważne, by na podstawie możliwości ukazania się na forum, moglibyśmy wykreować się, przyciągając do siebie zgromadzony tłum. W tym celu musimy zastosować technikę manipulacyjną określaną mianem klakiera, która ma na celu podburzenie tłumu i wywołanie z góry określoną reakcję wśród słuchaczy. O technice klakiera można śmiało powiedzieć, że jest to jedno z narzędzi socjotechnicznych.
Jak już wiadomo zadaniem klakiera jest wpływanie na decyzję innych osób, przez poparcie osoby, która coś preferuje. W sytuacja dnia codziennego istnieje wiele sytuacji, w których to możemy posłużyć się klakierem na wzgląd uznania, a zarazem zaakceptowania naszych słów. Otóż chcemy zaproponować swoim znajomym np. sposób spędzenia wspólnie wolnego czasu w sobotę wieczór. Wiemy, że możemy mieć problem z przekonaniem do siebie jednej, bądź też dwóch osób wewnątrz naszej grupy. Tak więc co w tym przypadku najlepiej by można było zrobić?
Naturalnie należy z naszej grupy wyznaczyć osoby, które to naszym zdaniem dadzą się przekonać na nasz sposób spędzenia wolnego czasu. Wtedy to też, należy takie osoby przekonać do naszego pomysłu i naszej propozycji.Jednocześnie powinniśmy usłyszeć z ust owych osób, że popierają naszą propozycję, jak i zamierzają z niej skorzystać. W ten sposób działamy na inne osoby z presją i w większości przypadków osiągniemy swój cel, naturalnie dzięki stosowaniu metody manipulacyjnej określanym mianem klakiera.
Jednakże warto mieć na względzie, że owa technika manipulacyjna jest nieetyczna i powyższy tekst został umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych, by potencjalny cel szybko zauważył pojawiające się zagrożenie względem swojej osoby. Ponieważ uniknięcie poddania się manipulacji, związane jest z wiedzą w zakresie jej funkcjonowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here