Nagłe podejmowanie decyzji

0
206

W dzisiejszych czasach konwersacja z człowiekiem jest rzeczą podstawową, głównie jeśli chodzi o fakt rozmów biznesowych. Oparty na tworzeniu i podpisywaniu wszelakich umów. Z drugiej strony nie mamy nigdy 100% pewności, że osoba z którą jakoby mamy wejść we współpracę nie zmieni zdania. Tym samym sprawi to, że stracimy klienta, a jednocześnie pieniądze, które z tytułu zawarcia umowy należałyby się nam na wzgląd wykonania pracy o której mowa w umowie.

Mianowicie w przypadku w którym zależy nam na szybkim podpisaniu bardzo ważnej umowy, bądź też kontraktu możemy opracować pewną zależność, która w znaczący sposób nam w tym pomoże. Najpierw musimy określić, w jakim pomieszczeniu przyjdzie nam spotkać się z drugą osobą, na potrzeb podpisania umowy. Następnie na wzgląd panującej temperatury na zewnątrz ustalmy własną temperaturę pomieszczenia, w którym ma zostać podpisana umowa przez obie strony. Nie zapominając, że temperatura, jaka jest obecna w pomieszczeniach stwarza idealne warunki do manipulacji.
Zakładając, że jest lato i na zewnątrz jest temperatura dość wysoka zauważmy co się stanie, jeśli wejdziemy do dobrze klimatyzowane pomieszczenia, jakim jest np. sklep, bądź też restauracja. Z pewnością w takim przypadku będziemy chcieli dłużej zostać w takich przyjaznych dla nas warunkach, co przełoży się na fakt, iż będziemy chodzić między pułkami i może zauważymy rzecz, która się nam spodoba, a w konsekwencji ją zakupimy. Podobna sytuacja jakoby przedstawia się w restauracja. Przyjazne warunki klimatyczne wewnątrz sprawią równocześnie, że zostaniemy, jeśli naturalnie nie będziemy mieli uwarunkowania czasowego, co z dużym prawdopodobieństwem zwiększa szansę na fakt, że siłą woli zamówimy dodatkowe dania do konsumpcji.
Taka sama sytuacja występuje wówczas, kiedy mamy zamiar podjąć manipulację względem drugiej osoby na wzgląd przyspieszenia procesu związanego z podpisaniem stosownych dokumentów. Jednakże owa sytuacja będzie wyglądała zupełnie odwrotnie względem ukazanego powyżej przykładu. Z tego tytułu, że naszym zadaniem nie będzie zatrzymanie osoby jak najdłużej, tylko doprowadzenie do tego, aby po przyjściu na umówione spotkanie doprowadzić do tego, aby jak najszybciej z niego odszedł, naturalnie wykonując czynność, która była zaplanowana, czyli aby została podpisana umowa. Na ten wzgląd tworzy się niekorzystne warunki klimatycznie tworząc w ten sposób sytuację, w której to osoba, która pojawiła się w owym pomieszczeniu siłą rzeczy chciałaby jak najszybciej je opuścić.
W ten sposób wywierana jest presja względem drugiej osoby doprowadzając do tego, że nawet w większości przypadkach nie będzie wgłębiać się w treść zapisanej umowy z tytułu tego, iż będzie chciała jak najszybciej opuścić owe pomieszczenia. Zważywszy na fakt, iż będzie jej zimno, duszno, bądź też zbyt gorąco. I w taki też sposób, tworząc niekorzystne warunki klimatyczne wewnątrz pomieszczenia wywieramy znaczący wpływ na drugą osobę.
Z kolei wyróżniamy jeszcze kolejną technikę, w której to mamy wpływ na podejmowanie decyzji przez drugą stronę. Mianowicie, kiedy przyjdzie np. moment na podpisanie obustronnej umowy zaznaczyć na samym wstępie, że muszę się troszkę spieszyć ponieważ mam umówione spotkanie np. za godzinę. Wtedy to też osoba do której zostały wypowiedziane te słowa ma pełne poczucie czasu i będzie starać się jak najszybciej zakończyć owe spotkanie, tak, aby nie naruszać przestrzeń czasową drugiej osoby. I tym samym powierzchownie zapozna się z treścią umowy i dokona podpisu.
Jednakże taki sygnał przedstawiający drugiej osobie ograniczenia czasu na potrzeb spotkania automatyczne dla osoby zorientowanych będzie oznaczać to próbę manipulacji z której można odczytać, że treść umowy jest źle skonstruowane dla owej osoby. I tym samym osoba asertywna siłą rzeczy dogłębnie zapozna się z przedstawioną jej treścią umowy. Dlatego z całą stanowczością należy uważać z taką formą wywierania wpływu.
Jednakże warto mieć na względzie, że owa technika manipulacyjna jest nieetyczna i powyższy tekst został umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych, by potencjalny cel szybko zauważył pojawiające się zagrożenie względem swojej osoby. Ponieważ uniknięcie poddania się manipulacji, związane jest z wiedzą w zakresie jej funkcjonowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here