Współczucie

0
834

Doskonale wszyscy dobrze wiemy, że często nasze przyszłe losy są zależne od różnych osób. Znajdujemy się we wszelakich sytuacjach, gdzie nasz sukces bądź też porażka zależeć będzie od innych ludzi. Może wydawać się to dziwne, gdyż ktoś może powiedzieć, że wszystko jest zależne od nas samych. Jak najbardziej, lecz jest wiele sytuacji od których jesteśmy zależni od innych i od ich postanowień.

Technika współczucia jak sama nazwa mówi bazuje na reakcji współczucia innych osób w stosunku do naszej osoby. Tak więc, by owa technika posłużyła się ku osiągnięciu naszych celów, niezbędne jest wywołanie u drugiej osoby uczuć określanych mianem współczucia. Należy pamiętać, że technika współczucia sprawdza się w głównej mierze u osób uczuciowych, którzy to są wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka.
Ową technikę manipulacyjną można praktykować w stosunku do osób z którymi to w wyniku zaistniałych sytuacji mamy styczność. Może być to policjant, lekarz, urzędnik, egzaminator i wiele innych osób, którzy to mają znaczący wpływ na sytuację, w której się znajdujemy. Istnieje również możliwość zastosowania owej techniki manipulacyjnej w stosunku do osób, które to znamy.
Wystarczy, że coś potrzebujemy i ustalimy osobą docelową, która można nam pomóc w osiągnięciu naszego celu. Wtedy to musimy zbadać czy osoba ta zareaguje empatią w stosunku do nas.
Jeśli tak to wystarczy wymyślić sytuacje wzbudzającą współczucie, a następnie przekazać osobie docelowej, tak by nasze słowa wołały o pomoc. Wtedy to osoby uczuciowe odpowiedzą na nasze wołanie w sposób pozytywny dlatego, że mają ideologię niesienia pomocy innym ludziom, a jednocześnie wiedzą, że jeśliby nie pomogli mieliby wyrzuty sumienia.
Lecz należy pamiętać, by sytuacja, którą chcemy przedstawić w celu wywołania współczucia niebyła nad wymiar ubarwiona, gdyż może to zostać odczytane jako kłamstwo co automatycznie przełoży się na nieudaną próbę manipulacji.
Jednakże warto mieć na względzie, że owa technika manipulacyjna jest nieetyczna i powyższy tekst został umieszczony wyłącznie w celach informacyjnych, by potencjalny cel szybko zauważył pojawiające się zagrożenie względem swojej osoby. Ponieważ uniknięcie poddania się manipulacji, związane jest z wiedzą w zakresie jej funkcjonowania.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here