Młot

0
65

thumbnail - MłotJedna z wielu formacji przemawiająca, iż rynek powinien zmienić dotychczasowy trend. Młot jest określany mianem rzetelnej formacji świecowej, która to bardzo często pokrywa się w rzeczywistości ze swymi założeniami. Przez zmianę w krótkim horyzoncie czasowym obecnego trendu, aby formacja była rzeczywista, to dolny cień młota powinien być zasadniczo długi, lecz nie krótszy niż dwukrotna wysokość korpusu.

Z kolei górnego cienia powinno nie być, lecz ma prawo wystąpić, jednakże powinien być minimalny. Do tego ważne jest, by korpus był zasadniczo mały. Można byłoby się zastanawiać, jakiego koloru powinien być korpus. Kolorystyka korpus-a nie jest istotna, tak wiec może być zarówno biały, jak i czarny.

Po powstaniu formacji młota, kolejna już świeca powinna zamknąć się powyżej poprzedniej, jednakże na rynku może wszystko zdarzyć. Może być tak, że rynek będzie oscylował wokół poziomu cenowego młota, a następnie wybije na północ. Może być również odwrotna sytuacja, kiedy to kurs znajdzie się poniżej poziomu cienia formacji młota. Wtedy też taką sytuację można rozumieć jako fałszywą formację, co jednocześnie łączyłoby się z dalszymi spadkami. Dlatego należy, na potrzebę ochrony naszych środków finansowych, złożyć zlecenie obronne Stop Loss jeden pips poniżej cienia młota. Tak, aby w sytuacji, kiedy to rynek zachowa się inaczej w stosunku do naszej pozycji, uchronić się od większych strat.

thumbnail - Młot

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here