Formacja przenikania

0
36

thumbnail - Formacja przenikaniaFormacja zapowiadająca zmianę dotychczasowego trendu spadkowego na krótki, bądź też średnioterminowy trend wzrostowy. Formacja przenikania składa się z dwóch charakterystycznych świeć, dzięki którym, w łatwy sposób można określić siłę formacji, oraz jej rzetelność. Pierwsza ze świeć występuje pod postacią długiego czarnego korpusu. Druga natomiast, która jest najistotniejsza w procesie kształtowania się owej formacji, otwiera się z dolną luką, względem poprzedniej świecy.

Taka sytuacja przedstawia siłę niedźwiedzi, przez zmożoną podaż. Jednakże byki swą siłą wypychają dotychczasowych inwestorów grających na obniżkę kursu i doprowadzają do znaczącego wzrostu cen wyznaczonego instrumentu, tworząc w ten sposób dużą białą świecę, która to jest drugim organem tworzenia się formacji przenikania. Aby formację można było odczytać za wiarygodną, to powstała biała świeca musi zamknąć się powyżej połowy poprzedniej świecy, która przybrała postać czarnego korpusu.

Natomiast, co jeśli biała świeca, która to jest drugim elementem w procesie powstawania formacji przenikania, zamknęłaby się poniżej połowy poprzedniej świecy? Taką sytuację można uznać, jako załamanie się formacji, co w konsekwencji powinno przełożyć się na kontynuację trendu spadkowego. Jednocześnie przekłada się to na wstrzemięźliwość w procesie otwierania długich pozycji.

thumbnail - Formacja przenikania

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here