Formacja objęcia hossy

0
24

thumbnail - Formacja objęcia hossyDość swoista formacja, która jest godna uwagi. Występuje wyłącznie w trakcie trwania trendu spadkowego, nie zależnie od okresu jej kształtowania się na rynku. Specyfiką formacji świecowej są charakterystyczne dwie świece, które to muszą przybrać z góry narzuconą formę.

Otóż pierwsza z świec, powinna przybrać kształt średniego, bądź też małego korpusu i musi charakteryzować się czarną barwą. Natomiast druga świeca, która odgrywa kluczową rolę, w procesie kształtowania się formacji świecowej, musi otworzyć się poniżej zamknięcia poprzedniej świecy, aczkolwiek to otwarcie ma prawo znajdować się na poziomie dolnego cienia.

Kolejnym elementem do powstania formacji objęcia hossy jest fakt, iż druga świeca, musi mieć swoje zamknięcie powyżej otwarcia poprzedniego czarnego korpusu, tak, aby biała świeca, przykryła cały poprzedni korpus, który to jest pierwszym elementem formacji. Dobrze by było, jeśli na zamknięciu, cała biała świeca przykryłaby całą poprzednią świecę. Będzie to świadczyło wyłącznie o sile formacji, zapowiadającą zmianę dotychczasowego trendu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here