Gwiazda poranna

0
16

thumbnail - Gwiazda porannaFormacja świadcząca o zmianie dotychczasowego trendu spadkowego na wzrostowy. Gwiazdę poranną można zaliczyć do rzetelnych formacji świecowych, które to podczas występowania na rynku, doprowadzają do zmiany obecnego trendu. W krótkim, bądź też średnioterminowym horyzoncie czasowym.

Formacja gwiazdy porannej składa się z trzech ściśle określonych świec, które muszą pojawić się na rynku. Otóż pierwsza z świec musi widnieć, jako duży czarny korpus, który naturalnie może posiadać górny, jak i dolny mały cień. Natomiast drugi korpus powinien być zasadniczo bardzo mały, jednocześnie z krótkimi cieniami. Jednakże ważne jest, by między pierwszą, a drugą świecą pojawiła się luka, tak by drugi korpus otworzył się poniżej poprzedniej świecy, tak by nie nachodził na poprzednią świecę.

Tak jak to było opisane powyżej, pierwszy korpus w formacji musi występować pod postacią czarnej świecy, z kolei drugi, ma prawo ukazać się pod barwą białą, bądź też czarną. Z kolei trzeci korpus powinien, lecz nie musi otworzyć się z luką, względem poprzedniej świecy. Lecz bardzo ważne jest, aby owa świeca przeniknęła, a zarazem zamknęła się powyżej środka pierwszego czarnego korpusu formacji. Będzie to oznaczało zwiększenie siły byków przez jednoczesne zniwelowanie siły niedźwiedzi. Wtedy będzie można taką sytuację odczytać, jako znak zmiany dotychczasowe trendu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here