Ubezpieczenie na życie – to musisz wiedzieć

0
79

Ubezpieczenie na życie nie jest obowiązkowe. Mimo tego, wielu z nas decyduje się na wykupienie takiej polisy. Ofert nie brakuje, więc każdy ma szansę znaleźć coś, co będzie odpowiadać nie tylko jego potrzebom, ale i możliwościom finansowym. Polisa bowiem wymaga regularnego opłacania składek. Ich wysokość zależna będzie od wybranej oferty, kwoty ubezpieczenia oraz poszczególnych składników, jakie się w niej znajdą. O czym musimy pamiętać?

Polisa polisie nierówna

Nasze możliwości finansowe są ważne, ponieważ od nich zależeć będzie, jak wysokie składki do spłacania, udźwignie domowy budżet. Kierowane się jednak stosunkiem wysokości składki do sumy ubezpieczenia, to błędna droga.

Najważniejsze będą dla nas elementy, które zawierają się w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Możemy wybrać polisę, która uchroni nas przed stratami finansowymi, gdy dojdzie do wypadku, śmierci bliskiej osoby i wielu innych zdarzeń. Trzeba mieć jednak na uwadze, że osoba ubezpieczona musi spełnić warunki zawarte w polisie, by ostatecznie uzyskać finansowe wsparcie. To z tego względu dokładnie zapoznajemy się z ogólnymi warunkami ubezpieczenia. Znajdziemy w nich chociażby takie informacje, jak niemożność wypłacenia świadczeń, gdy do wypadku dochodzi w momencie, w którym byliśmy pod wpływem alkoholu.

Takich ewentualności, dodatkowych warunków czy też szczegółów, jest całkiem sporo. Im szerszą ofertę czy wyższą polisę wybieramy, tym dokładniej musimy na to zwracać uwagę.

Skorzystaj z pomocy wyszukiwarek i/lub doradcy

Oferty możemy porównywać na kilka sposobów. Najprostsza droga to sieć. Fora, serwisy traktujące o podanej tematyce. Do tego oczywiście strony internetowe poszczególnych towarzystw ubezpieczeniowych, gdzie znajdziemy wiele szczegółów. Wreszcie porównywarki, rankingi i kalkulatory online, z pomocą których obliczymy wstępnie wysokość składek, w zależności od wysokości polisy i innych uwarunkowań.

Poza samodzielnymi poszukiwaniami możemy skorzystać z oferty agenta ubezpieczeniowego. Osobistego doradcy, który przedstawi ofertę dostosowaną indywidualnie do naszych potrzeb. Uwzględni możliwości finansowe i oczekiwania. Doradca nie będzie dodatkowym wydatkiem, a z pewnością zaoszczędzi sporo naszego czasu.

Długość trwania polisy i oszczędzanie

Długość trwania ubezpieczenia na życie, to zwykle minimum rok. Okres ten wydłuża się analogicznie do tego, jaki rodzaj polisy wybraliśmy. Które składniki zostały w niej zawarte. Opcji jest całkiem sporo.

Nieco ryzykowniejszą, ale wciąż wartą uwagi opcją, jest indywidualne ubezpieczenie na życie połączone z oszczędzaniem. Na dowolny cel. Jeśli wybieramy ubezpieczenie na życie i dożycie, nie musimy martwić się o ryzyko utraty finansów zgromadzonych przy polisie. To ostatnie wchodzi w grę tylko w wypadku wyboru ubezpieczenia inwestycyjnego, ale i nad tym warto się zastanowić w określonych sytuacjach.

Więcej o ubezpieczeniach pod adresem http://www.doomsmoker.pl

142237094309969600 - Ubezpieczenie na życie - to musisz wiedzieć
Ciekawe artykuły ?
Bądź z nami na bieżąco zapisując się na nasz newsletter
Zapisz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here