Tanie OC – kiedy możesz je uzyskać?

0
213

Był piątkowy wieczór, luźne pogawędki w gronie znajomych. Nagle rozmowa zeszła na samochody, a potem wydatki i ubezpieczenia komunikacyjne. Tak oto dowiedziałeś się, że Twoi znajomi cieszą się tanim OC. Niestety nie mogłeś pochwalić się tym samym, z racji iż płacisz o wiele więcej niż oni. Jak to możliwe? Przekonaj się, od czego zależy cena OC oraz co możesz zrobić, aby płacić mniej!

Tanie OC nagrodą za dobry wybór auta

Zazdrościsz znajomym tego, że otrzymali od swoich ubezpieczycieli oferty taniego OC? Jednym z czynników wpływających na ten fakt może być rodzaj i stan ich samochodów. Jeżdżą nowymi czy starymi? Czy dokonywali ingerencji w ich budowę? Nawet takie drobne decyzje mają znaczenie dla ceny OC.

Towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują statystykami wypadków, w których mogą sprawdzić, jak Twój samochód – model i marka – wypadają na tle innych aut. Jeśli często uczestniczą w stłuczkach i wypadkach, dla ubezpieczyciela będzie to znak, że stanowisz na drodze potencjalne zagrożenie – nie ze swojej winy, ale z „winy” samochodu.

tanieoc kiedymozeszjeuzyskac 1 - Tanie OC – kiedy możesz je uzyskać?

Tanie OC może przysługiwać osobie posiadającej samochód nowy, o małym przebiegu i doskonałym stanie. Jeśli pojazd ma niewielki silnik – tym lepiej, duży bowiem pozwala uzyskać większą prędkość na drodze, co podwyższa zagrożenie. Zanim zdecydujesz się na zakup auta lub powiększenie silnika w obecnie posiadanym, dowiedz się o tym zagadnieniu więcej: https://kioskpolis.pl/ceny-oc-a-pojemnosc-silnika-zobacz-jak-zaoszczedzic/

Tanie OC nagrodą za doświadczenie

Kolejna rzecz wpływająca na możliwość otrzymania taniego OC to doświadczenie. Liczy się zarówno Twój wiek, jak długość posiadania prawa jazdy. Jako osoba młoda jesteś zaliczany do grupy podwyższonego ryzyka. Przypisywane są Ci cechy takie jak brawura w jeździe, porywczość, ryzykowność. W oczach ubezpieczyciela będziesz jeździł szybciej, mniej uważnie.

Z kolei długość posiadania prawa jazdy wiąże się z tym, w jakim stopniu jesteś obyty z drogą. Im więcej lat spędzasz za kółkiem, tym lepiej i szybciej potrafisz reagować na niespodziewane sytuacje. Być może nawet unikniesz kolizji, której tuż po otrzymaniu prawa jazdy nie byłbyś w stanie uniknąć z uwagi na brak doświadczenia.

Gratyfikowana jest oczywiście także bezkolizyjna historia jazdy. Jeśli nigdy nie spowodowałeś szkody na drodze, ubezpieczyciel może dać Ci kredyt zaufania, a wraz nim ofertę taniego OC. To dodatkowy powód, dla którego warto dbać o bezpieczeństwo na drodze.

tanieoc kiedymozeszjeuzyskac 2 - Tanie OC – kiedy możesz je uzyskać?

Tanie OC dla ojca i matki?

Nie musisz cieszyć się szacownym wiekiem ani posiadać prawa jazdy od kilkunastu lat. Dla wielu ubezpieczycieli powodem do zaoferowania Ci taniego OC może być fakt, że pozostajesz w związku małżeńskim i masz dzieci. To czyni Cię osobą potencjalnie odpowiedzialną – zwłaszcza że czasem będziesz przewozić dzieci w aucie.

Ciekawostkę może stanowić także to, że towarzystwa ubezpieczeniowe dysponują różnorodnymi statystykami. Mają wzgląd nie tylko w liczbę wypadków spowodowanych przez dany model auta, ale także na danym terenie. Przez ów fakt jako mieszkaniec centrum dużego miasta możesz zostać zakwalifikowany do grupy podwyższonego ryzyka, a jako mieszkaniec małego miasteczka potraktowany ulgowo.

Gotowy, by zaoszczędzić na OC? Do dzieła!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here