Giełda Binance – Platforma wymiany kryptowalut

0
531

Bardzo dużo mówi się ostatnio o kryptowalutach. Te zyskujące na popularności aktywa mają tyle samo zwolenników, co przeciwników. W internecie można znaleźć masę informacji na temat funkcjonowania całego rynku kryptowalut. Artykuł ten poświęcony jest giełdzie Binance, największej platformie umożliwiającej kupno i sprzedaż coinów różnego rodzaju.

Czym jest giełda kryptowalut?

Zrozumienie czym jest giełda kryptowalut jest łatwiejsze, niż się wydaje. W gruncie rzeczy jest to niefizyczne miejsce, w którym dokonuje się wymiany handlowej między użytkownikami. Zasady są podobne jak w przypadku giełd papierów wartościowych. Platforma wymiany dopuszcza klientów do wglądu w niezbędne informacje rynkowe dotyczące trendów, wolumenów i obecnego kursu. Umożliwia też składanie ofert kupna i sprzedaży.

Giełda binance

Prawdę mówiąc każdy zainteresowany kryptowalutami słyszał o giełdzie Binance. Jej historia to pod wieloma względami ewenement. Giełda binance powstała w roku 2017 i w dwanaście miesięcy od swoich narodzin podbiła rynek kryptowalut stając się jednym z najbardziej bezpiecznych i renomowanych miejsc, w którym odbywają się transakcje. Obecnie jest ona wyceniana na 2,3 mld dolarów. Platformę założył Changpeng Zhao. Binance miała swój fizyczny oddział w Szanghaju. Ze względu na zaostrzające się przepisy w Chinach, Zhao został zmuszony do przeniesienia siedziby na Maltę. Twórca kryptowalutowej giełdy Binance zawdzięcza swój sukces dużemu doświadczeniu w biznesie. Jest to człowiek, który ma wiele osiągnięć na rynku walut kryptograficznych. Zhao to jedna z osób, która współtworzyła blockchain.info. Był także wysoko postawionym pracownikiem giełdy OKCOIN.

To co wyróżnia Binance spośród innych dużych i popularnych giełd to prowizje oraz liczba kryptowalut. Platforma od samego początku pobiera małe kwoty od transakcji, co jest bardzo korzystne dla każdej osoby handlującej coinami i tokenami. Dlatego giełda Binance zbudowała ogromną bazę klientów. Zostało założonych ponad sześć milionów kont, co jest rekordowym wynikiem. Na giełdzie platformie dostępnych jest ponad sto kryptowalut i z każdym miesiącem dochodzą nowe.

Obecnie duże giełdy wymagają weryfikacji użytkowników za pomocą skanów dowodów osobistych i zdjęć twarzy. Platforma Changpenga Zhao wyróżnia się na tle konkurencji, ponieważ nie wymaga weryfikacji i formalności. W chwili obecnej zarejestrowanie konta na giełdzie Binance jest bezproblemowe. Mowa tutaj o użytkownikach, którym wystarczy dzienny limit wypłat w wysokości 2 BTC. W celu wypłacania większych kwot potrzebna jest już weryfikacja konta pod kątem kontroli dokumentów. Ludzie boją się o udostępniać dane osobowe, dlatego też giełda Binance jest dobrym wyborem. Brak pobierania depozytów w walutach FIAT nie wymusza na giełdzie przestrzegania polityki Anti Money Laundering i KYC.

Giełda Binance jest w stanie przetworzyć 1,4mln zleceń na sekundę. Jest to ponadprzeciętny wynik, który pozostawia konkurencję daleko w tyle.

Co jeszcze wyróżnia giełdę Binance?

Platforma działa bardzo płynnie, a opłaty transakcyjne są zaskakująco małe. Aktualnie pobierana kwota to 0,1% od każdej transakcji. Jest możliwość obniżenia prowizji tak aby wynosiła ona tylko 0,05%. Jest to bonus w zamian za zakup giełdowego coina BNB. Firma może sobie pozwolić na małe marże ze względu na ogromny wolumen. Ma to szczególne znaczenie dla inwestorów, którzy posiadają większe środki na swoich kontach i korzystają z botów. Dla takich osób minimalne prowizje są zbawienne, ponieważ jedną kwotą obracają kilka razy w ciągu dnia.

Platforma obsługuje transakcje na parach walutowych BTC, USDT, ETH i BNB.

Giełda binance posiada swoją autorską aplikację na smartfona, umożliwiającą dokonywanie transakcji. Obecnie program dostępny jest na telefony z systemem IOS i Android. Aplikacja została stworzona po to aby umożliwić użytkownikom handel bez konieczności korzystania z komputera.

Tak naprawdę jedyną wadą jest brak walut typu FIAT. Oznacza to tyle, że giełda nie akceptuje euro, dolara czy polskiej złotówki, tylko same kryptowaluty.

Podsumowując, giełda Binance to świetna sprawa dla początkujących miłośników kryptowalut oraz dla zaawansowanych wyjadaczy. Warto jest zarejestrować tam konto i zapoznać się z całym panelem zarządzania transakcjami. Zwłaszcza, że weryfikacja nie jest konieczna i zupełnie niczym nie ryzykujemy. Możemy za to szybko zapoznać się z branżą kryptowalut, która notuje znaczący postęp w ciągu ostatniej dekady. Takie nowinki techniczne mogą mieć duży wpływ na życie ludzi w przyszłości, dlatego warto jest być na bieżąco. Być może w przyszłości technologie kryptowalutowe zdominują ludzkie życie, czyniąc je bardziej bezpiecznym i komfortowym.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here