Wierzchołek ostatniego objęcia

0
30

thumbnail - Wierzchołek ostatniego objęciaFormacja składająca się z dwóch świec, kształtem przypominająca formację objęcie hossy, w której to pierwszy korpus, przybiera postać czarnej świecy. Z kolei kolejna świeca, pojawia się na rynku pod postacią dużego białego korpusu, który to zakrywa całą poprzednią czarną świecę.

Formacja objęcia hossy, to sytuacja, kiedy to rynek zmienia swój dotychczasowy trend, pod pryzmatem przejścia z trendu spadkowego, na trend wzrostowy. Jednakże w sytuacji, kiedy to na rynku pojawia się formacja, kształtem przypominającą formację objęcia hossy, określaną mianem wierzchołka ostatniego objęcia, to znaczy, że rynek powinien zmienić swój dotychczasowy trend, lecz przekształci się on na trend spadkowy.

Gdyż formacja wierzchołka ostatniego objęcia, pojawia się po dłuższym trendzie wzrostowym. Formacja ta z teoretycznego punktu widzenia przedstawia się pod pryzmatem dwóch świec, lecz aby tą formację można było uznać za wiarygodna, potrzebna jest również i trzecia świeca, która to na wzgląd powstania wierzchołka ostatniego objęcia, powinna mieć swoje zamknięcie poniżej zamknięcia poprzedniej świecy, która to przybrała postać dużego białego korpusu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here