Harami

0
41

thumbnail - HaramiFormacja o podstawie dwóch świec, która to sygnalizuje zmianę dotychczasowego trendu zarówno z trendu spadkowego, na wzrostowy, jak i z odwrotnością, gdzie trend wzrostowy, przekształca się w trend spadkowy. Cechą charakterystyczną harami, które to powstaje w trendzie wzrostowym, jest długi czarny korpus, który świadczy o sile niedźwiedzi.

Co jednocześnie przeradza się na wyeliminowanie inwestorów grających na zwyżkę kursu. Kluczową rolę odgrywa kolejna świeca, która to w myśl harami powinna powstać w samym centrum środka poprzedniej świecy. A jednocześnie, owa świeca powinna przybrać kształt małego korpusu z krótkimi cieniami.

Może nadarzyć się sytuacja, kiedy to druga świeca powstanie nie w środku poprzedzającej świecy, lecz nieco wyżej, bliżej górnego szczytu czarnej świecy. Wtedy na tej podstawie, nie należy oczekiwać szybkiego impetu spadkowego, lecz konsolidacji wokół poziomu powstania harami, określonej mianem harami wysokiej ceny. Można byłoby się zastanawiać, jakiej barwy powinien być drugi korpus, w sytuacji, kiedy to harami powstaje w trendzie wzrostowym. Tak naprawdę rodzaj występowania koloru, przez pryzmat drugiej świecy nie jest istotny, gdyż głównym założeniem jest fakt, by pierwsza świeca w trendzie wzrostowym ukazała się na rynku pod postacią długiego czarnego korpusu.

thumbnail - Harami

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here