Gwiazda wieczorna

0
24

thumbnail - Gwiazda wieczornaFormacja świadcząca o zmianie dotychczasowego trendu wzrostowego na spadkowy. Gwiazdę wieczorną można zaliczyć do rzetelnych formacji świecowych, które to podczas występowania na rynku, doprowadzają do zmiany obecnego trendu. W krótkim, bądź też średnioterminowym horyzoncie czasowym. Formacja gwiazdy wieczornej składa się z trzech ściśle określonych świec, które muszą pojawić się na rynku. Otóż pierwsza z świec musi widnieć, jako duży biały korpus, który naturalnie może posiadać górny, jak i dolny mały cień.

Z kolei drugi korpus powinien być zasadniczo bardzo mały, a jednocześnie z krótkimi cieniami. Jednakże ważne jest, by między pierwszą, a drugą świecą pojawiła się luka, tak by drugi korpus otworzył się powyżej poprzedniej świecy, tak by nie nachodził na poprzednią świecę.

Tak jak to było opisane powyżej, pierwszy korpus w formacji musi występować pod postacią białej świecy, z kolei drugi, ma prawo ukazać się pod barwą białą, bądź też czarną. Jednakże trzeci korpus powinien, lecz nie musi otworzyć się z dolną luką, względem poprzedniej świecy. Lecz bardzo ważne jest, by świeca ta przeniknęła, a zarazem zamknęła się poniżej środka pierwszego białego korpusu formacji. Będzie to oznaczało zwiększenie siły niedźwiedzi, przez jednoczesne zniwelowanie siły byków. W tedy będzie można taką sytuację oczytać, jako znak zmiany dotychczasowe trendu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here