podpis dokumentów

Rząd uchwalił przepisy dotyczące procedury zawierania umów koncesji na roboty budowlane. Przyjęta ustawa nawiązuje do tzw. unijnej dyrektywy koncesyjnej. Nowe regulacje mają usprawnić realizację inwestycji przygotowanych zgodnie z zasadami partnerstwa publiczno-prywatnego. Po zmianach przepisów zamówienia budowlane będą wykonywanie według zaleceń Unii Europejskiej. 

W wyniku dostosowania dotychczasowych przepisów do unijnego prawa, wygaszona została ustawa, która funkcjonowała od 2009 r. Zgodnie z intencją rządu, nowelizacja umów koncesji powinna przyczynić się do zwiększenia aktywności małych i średnich firm specjalizujących się w robotach budowlanych. Co istotne, z umów koncesji nie będą mogły skorzystać przedsiębiorstwa, które łamią przepisy prawa pracy, ochrony środowiska oraz regulacje obejmujące zabezpieczenie społeczne. Nadzór na prawidłowym przebiegiem nowej procedury będzie sprawował prezes Urzędu Zamówień Publicznych, współpracujący w tym zakresie z Ministerstwem Rozwoju.
Ustawa odnosi się do umów koncesji na roboty budowlane, których wartość wynosi 30 tys. euro lub więcej. Po wejściu w życie nowych przepisów większy nacisk zostanie położony na sprawdzanie, czy nie dochodzi do konfliktu interesów przy podpisywaniu kontraktów.
 
Źródło: KRN.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj