flaga polski

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda uczestniczył w inauguracji nowego roku akademickiego w Wyższej Szkole Oficerskiej Sił Powietrznych w Dęblinie.

Jak podkreślał, jest to szkoła, która w ciągu 90 lat swojego istnienia kształciła wybitnych Polaków, bohaterów naszej ojczyzny. – Jestem przekonany, że właśnie kształci ich nadal – powiedział prezydent.

Przywołując niedawną wizytę w Londynie z okazji 75. rocznicy Bitwy o Anglię prezydent przypomniał, że wspominano tam pamięć i bohaterstwo polskich lotników, absolwentów tej szkoły. – Swoim życiem, swoim bohaterstwem i swoim oddaniem w walce za wolność waszą i naszą, pokazali nie tylko hart ducha, honor i bohaterstwo polskiego żołnierza, ale także jakość przygotowania do wykonywania zadań bojowych – podkreślał prezydent.
Cieszę się, że jestem tutaj dzisiaj z wami, w szkole, która trwa, która się rozwija, która cały czas kształci kadry pilotów i innej obsługi w lotnictwie – mówił.
Prezydent podkreślał, że szkoła w Dęblinie z roku na rok unowocześnia się podążając za najnowszymi światowymi trendami. – Chciałbym, żebyście rozsławiali i szkołę i Polskę – mówił do żołnierzy i cywilnych pracowników i studentów szkoły. –Wierzę w to, także jako najwyższy Zwierzchnik Sił Zbrojnych, że ojczyzna będzie z Was w przyszłości dumna – zakończył.
Źródło: prezydent.pl
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments