Integracja sklepu z Allegro – jak to zrobić?

0
121

Posiadanie sklepu on-line zwykle poprzedzone jest oferowaniem usług oraz produktów za pośrednictwem popularnych serwisów aukcyjnych. Największy polski serwis Allegro.pl umożliwia złożoną integrację z witryną internetową, która jest obsługiwana przez kompatybilny system zarządzania treścią (CMS). Obustronna integracja wspierana jest przede wszystkim przez sklepy na Magento oraz systemie PrestaShop. Powiązanie sprzedaży na Allegro.pl z tą prowadzoną za pośrednictwem własnej strony internetowej może przynieść wspaniałe rezultaty, także w kwestii rozpoznawalności marki.

Drugim, najważniejszym atutem tego kroku jest zminimalizowanie nakładu pracy związanego z obsługiwaniem sprzedaży. Sklepy na Magento pozwalają maksymalnie zautomatyzować niemal wszystkie czynności sprzedażowe, jednak wybór odpowiedniego modułu oraz obsługa go może stanowić wyzwanie dla niektórych użytkowników. Poza znajomością języka angielskiego wymagana jest także podstawowa wiedza informatyczna i znajomość kilku ważnych cech sklepów na Magento.

Czego potrzeba aby dwustronnie powiązać modularny CMS z Allegro?

Przede wszystkim należy zainwestować w jeden z oferowanych w internecie modułów integrujących sklep z Allegro. Większość systemów zarządzania treścią sklepów składa się z wysoce konfigurowalnych modułów, które tworzone są przez pasjonatów oraz profesjonalistów. Dużym i średnim przedsiębiorstwom zaleca się korzystanie z kreacji specjalistów, jednak niewielkie sklepy prezentujące swój asortyment na Allegro mogą skorzystać z popularniejszych modułów amatorskich. Większość oferowanych modułów pozwala na bardzo szybkie powiązanie, które poza znajomością angielskiej terminologii sprzedaży internetowej nie wymaga żadnych bardziej zaawansowanych umiejętności.

Korzyści, które można odnieść, są natomiast niewspółmiernie wysokie. Poza automatyzacją podstawowych czynności moduły Allegro pozwalają na niezawodne kontrolowanie bardzo wielu parametrów, takich jak stany magazynowe oraz dostępność produktów. Wiążąc te dane ze sklepem na Allegro, można w zupełności wykluczyć konieczność przepraszania klientów w związku z opóźnieniami lub brakiem możliwości skompletowania zamówienia. Precyzyjna kontrola i raportowanie najważniejszych danych dotyczących sprzedaży to główne zalety CMS-ów współpracujących z Allegro.

Jakie funkcjonalności związane z Allegro wykorzystują sklepy na Magento?

Zapewne każdy moduł integrujący sklep Magento z Allegro udostępnia użytkownikom menedżer zamówień. Podstawowe funkcjonalności obejmują obsługę co najmniej jednego konta w serwisie aukcyjnym. Narzędzie to przekazuje także dwustronnie informacje o zamówieniach. Zwykle obsługa zamówień z pomocą modułów tego typu jest znacznie szybsza oraz prostsza niż z użyciem podstawowych narzędzi sklepu internetowego i serwisu aukcyjnego. Aby skorzystać z tych wszystkich możliwości, wystarczy zlecić kompleksową integrację zewnętrznej firmie informatycznej lub samodzielnie zająć się wyborem i podpięciem odpowiedniego modułu, co wcale nie jest bardzo trudne.

Jak dobrać odpowiedni moduł do obsługi Allegro?

Sklepy na Magento umożliwiają integrację z wieloma kontami Allegro jednocześnie. Jeśli jest to ważne w chwili obecnej lub choćby z perspektywy rozwoju sklepu – nie należy się wahać z dopisaniem tego do listy najważniejszych funkcjonalności. Warto wybierać wyłącznie te dodatki, które umożliwiają operacje na dużej ilości zamówień, ponieważ świadczy to głównie o dobrej wydajności modułu oraz poprawnym podejściu programistycznym. Niektóre moduły Allegro mają także wbudowaną obsługę nadań oraz generowanie etykiet kurierskich, pozostawiając w interesie sprzedawcy tylko i wyłącznie kompletowanie oraz oddanie przesyłki do rąk kuriera.

Warto wziąć pod uwagę także faktyczną przydatność funkcji i oszczędność

Bardzo rozbudowane moduły owszem oferują wiele interesujących funkcjonalności, jednak ich zastosowanie może daleko wykraczać poza potrzeby sklepu. Niewielkie przedsiębiorstwa i sklepy on-line mogą z powodzeniem wykorzystywać podstawowe i niedrogie moduły bez obaw o obniżoną wydajność pracy i utarg. Jednym z aspektów, które są ważniejsze niż nadmiar uproszczeń, jest dostępność częstych aktualizacji oraz wsparcie techniczne od autorów danego dodatku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here