ludzie przez komputerem

Koniec wakacji to czas kompletowania szkolnej wyprawki. Jej koszt to około 1388 zł na jednego ucznia. Skąd pozyskać pieniądze, by zakup był w pełni bezpieczny?

Wrzesień zbliża się wielkimi krokami. Nierozerwalnie wiąże się z tym powrót do szkoły. Wiele osób zadaje sobie pytanie, na jak długo dzieci powrócą do szkolnych murów. Widmo zdalnego nauczania, choć realne, nie wpływa na rezygnację z kompletowania wyprawki szkolnej.

Szacuje się, że na wyprawkę dla jednego dziecka rodzina musi wydać około 1388 zł1. Kwota jest więc całkiem pokaźna i aż o 268 zł większa, niż 2 lata temu. Rządowy program 300+ na wyprawkę szkolną pokryje tylko niewielką jej część. W trudniejszej sytuacji są rodzice uczniów ze szkół ponadpodstawowych – podręczniki w podstawówce są finansowane przez państwo.

• Powrót do szkoły to spory wydatek. W miarę możliwości warto go rozłożyć w czasie i zakupy szkolne zacząć już w lipcu, a nie bezpośrednio przed rozpoczęciem roku szkolnego. – radzi Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

Jak widać, pandemia nie wpływa na kwotę i wielkość wyprawki. Z początkiem września uczniowie wrócą do szkół, choć nie wiadomo na jak długo. Mimo przewidywań o kolejnym roku zdalnego nauczania, trzeba skompletować pełną wyprawkę.

Koszt wyprawki szkolnej to nie tylko podręczniki, ale również strój na lekcje wychowania fizycznego czy artykuły papiernicze, a tych do wyboru jest całe mnóstwo. Sklepy prześcigają się we wprowadzaniu coraz to ciekawszych kolekcji, które skuszą uczniów (lub raczej ich rodziców) do zakupu.

Instagramowe trendy również napędzają popyt na artykuły papiernicze. Zdjęcia estetycznych notatek, pięknych akcesoriów, kolorowych zakreślaczy i karteczek indeksujących podbijają sieć już od kilku lat. Nie wystarczy zatem “jakaś” wyprawka – wszystko powinno do siebie pasować i dawać radość w trakcie całego roku szkolnego.

• Wydatki na szkolną wyprawkę mogą przytłoczyć. Szczególnie, gdy w rodzinie jest więcej, niż jeden uczeń. W takiej sytuacji warto rozważyć niewielką pożyczkę. Należy jednak pamiętać, by decyzja o takim finansowaniu była w pełni przemyślana. Dokładna kalkulacja i sprawdzenie pożyczkodawcy z pewnością pozwolą uniknąć kłopotów ze spłatą zobowiązania. – komentuje Marcin Sikora, Chief Sales Officer w Grupie LOANDO (właściciel pozyczkaportal.pl i loando.pl).

 

Źródło: Klangmedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj