Giełda walut Forex

Giełd, na których można kupić kryptowaluty, jest przynajmniej kilka. To dobrze. Za sprawą konkurencji muszą one rywalizować o klienta, a dzięki temu wszyscy na tym korzystają.

Zaczynając przygodę z kryptowalutami, warto zapoznać się z kilkoma poradnikami traktującymi o szeroko rozumianych podstawach. Często spotkamy się z terminem bezpieczeństwo odmienianym przez wszystkie przypadki. Świadczy to o randze, jaką przykłada się do ochrony inwestowanych środków. Warto więc wiedzieć, jak odpowiednio zadbać o własne pieniądze. W końcu nikt tego lepiej od nas nie zrobi. Zaawansowani użytkownicy wiedzą, że między innymi kryterium bezpieczeństwa, powinno być fundamentalne w kontekście wyboru platformy do obrotu wirtualnymi walutami. Sprawdźmy, jak w tym tle prezentują się dwie giełdy – Biance i Kraken.

B jak Biance

Dla zarządu Biance bezpieczeństwo jest jednym z najważniejszych kryteriów umożliwiających sprawne funkcjonowanie giełdy. Należy zwrócić uwagę na zabezpieczenia techniczne, jak i organizacyjne. Na koniec dobrze upewnić się, czy na tym rynku występowały incydenty. Zabezpieczenia techniczne, za które Biance punktowała, to SLL, zimne portfele czy dodatkowa autoryzacja. Przy kwestiach ochrony organizacyjnej uwagę zwraca fundusz gwarancyjny czy możliwość cofnięcia przelewu. Biance koszty dla klientów ograniczyło praktycznie do minimum. Dla przykładu prowizja od transakcji wynosi 0,1% wartości operacji, ale płacąc coinami Biance (BNB) za prowizje od transakcji, będą musieli zapłacić tylko 0,05%. Więcej praktycznych informacji znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/binance/.

Biance rating

Istotną kwestią są wpłaty oraz wypłaty, a także transakcje na parach krypto-krypto i krypto-FIAT (np. EUR, USD, GBP, PLN). Transakcje są bardzo szybkie, a kupno kryptowaluty można zrealizować przy pomocy karty kredytowej nawet w PLN. Nie ponosimy z tego tytułu żadnych kosztów przewalutowania. Istotną zaletą giełdy jest jej duża płynność. Dobowy wolumen obrotów liczony jest w miliardach dolarów. Tak więc zakup, jak i sprzedaż odbywa się bardzo sprawnie. Jest to ważna istotna informacja dla osób inwestujących krótkoterminowo, a nawet codziennie. Na koniec wspomniane incydenty. Giełda istnieje od 2017 r. W maju 2019 r. atak hakerski pozbawił użytkowników platformy 32 milionów $. Zarząd stanął na wysokości zadania i zwrócił klientom wszystkie skradzione przez złodziei walory. Wszystkie te cechy elementy tworzą solidny i godny zaufania podmiot. Uzupełnienie tych informacji znaleźć można na https://cryps.pl/gielda/kraken/.


Silny jak Kraken – bezpieczeństwo to podstawa

Ten potężny stwór spędzał sen z powiek tysięcy marynarzy, którzy przeczesywali morza i oceany. Kraken jest ogromnym i bardzo silnym stworzeniem i chyba to zainspirowało właścicieli do nadania giełdzie kryptowalut takiej nazwy. Rynek posiada silne zabezpieczenia techniczne i organizacyjne. W tych pierwszych oczywiście nie może zabraknąć certyfikatów bezpieczeństwa, dwuetapowej weryfikacji i zimnych portfeli. W wypadku ochrony organizacyjnej mamy fundusz gwarancyjny czy dodatkową autoryzację przelewów i monitorowanie transakcji. Kraken istnieje od 2011 r. i od tego czasu nie zanotował żadnego incydentu. Jest to silna przesłanka świadcząca o inteligencji specjalistów od zabezpieczeń.

Kraken rating

Wpłaty i wypłaty mają pewne limity i zależą od możliwości ich weryfikacji. Zwykle księgowanie wpłat trwa od 1 do 7 dni roboczych. Giełda nie przyjmuje wpłat w gotówce, nie możemy użyć do tego celu także kart płatniczych, ani zewnętrznych dostawców płatności. Podstawową metodą rozliczania transakcji jest przelew bankowy (przy EUR i przelewie SEPA nie zapłacimy prowizji). Prowizji jest kilka, a wśród nich taker, maker i prowizja dla niektórych depozytów. Mowa tu o mało popularnych i nowych coinach. Przy obrocie walutami tradycyjnymi również naliczone są opłaty. Kraken prowizje nalicza za poszczególne operacje lub zdarzenia. Jest to istotna uwaga dla graczy krótkoterminowych. Warto więc sprawdzać, czy realizacja transakcji będzie zasadna ekonomicznie. Średnia obrotów dziennych liczona jest w setkach milionów dolarów (ok. 300 mln).

Biance i Kraken to dwie giełdy, w których bezpieczeństwo jest bardzo ważne. Dużo większym rynkiem jest Biance, co zapewnia łatwiejszy obrót walorami. Przynajmniej z założenia, gdyż wolumen dzienny na Krakenie jest wystarczający do upłynnienia lub zakupu walut. Mimo długiej, jak na giełdę kryptowalut historii (2011 r.), Kraken nie miał żadnych incydentów. Z kolegi Biance, jako stosunkowo młody twór (2017 r.) w 2019 r. miał incydent. Skradziono wówczas 32 mln $, ale wszystkie skradzione środki zostały klientom zwrócone. Wybór pomiędzy giełdami nie jest prosty. Nie mniej należy je stawiać jako przykład solidności i to inne podmioty porównywać właśnie do Biance i Krakena.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj