Dziecko w restauracji

0
376

Niezwykle ważną sprawą podczas uczenia swych dzieci jakimi zasadami powinno się kierować w życiu jest ich zachowanie się przy stole.

Ponieważ jeśli nie pamiętaliśmy zapoznać swoich dzieci z tymi zasadami podczas domowych posiłków, to nie możemy wymagać od dziecka, aby wiedziało jak zachować się w restauracji. Restauracja to takie miejsce, gdzie dziecko czy tego chce czy nie musi się zachowywać zgodnie z przyjętymi zasadami społecznymi.

Dlatego też warto przed wejściem do lokalu sprawdzić czy jest on odpowiedni dla dzieci, czy znajdują się tam specjalne krzesła i czy restauracja posiada kącik zabaw, bo nawet wizyta w restauracji powinna być dla dziecka wspaniałym przeżyciem. Takie zapoznanie ułatwi nam wizytę w restauracji, ponieważ każdy kto ma ruchliwą pociechę wie, że dzieci przy stole się nudzą, zaczynają chodzić po sali, zaczepiać innych gości, śpiewać domagając się uwagi dorosłych, a takie zachowanie jest niedopuszczalne, ponieważ należy pamiętać, że nie jesteśmy sami w lokalu i nie możemy przeszkadzać innym.

Dobrze będzie jeśli przed wyjściem zabierzemy ze sobą zabawki, kredki, malutkie puzzle czy np. książeczki. W ten sposób zajmiemy uwagę dziecka, a sobie zaoszczędzimy stresu i nieprzyjemności. Ważne jest też , aby nie dopuścić do tego, by dziecko bawiło się jedzeniem czy wkładało palce do jedzenia, bo nie wszystkim może się to spodobać, wręcz przeciwnie może to niektórych doprowadzić do mdłości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here