Własny wizerunek

Jak nas widzą, tak nas piszą. Przysłowie bardzo krótkie, lecz jakże mądre, a zarazem dobitne. Ukazuje ono fakt, iż każdy bez wyjątku spoglądając na naszą osobę, na to jak jesteśmy ubrani, pod pływem swego gustu i obecnych trendów siłą woli podda nas swojej ocenie. Dlatego postać związana ze szkoleniem jest nie lada wyzwaniem, nie tylko przez pryzmat przekazania odpowiedniego przekazu słuchaczom, lecz również kwestii związanej z ubiorem. Gdyż w większości przypadków łączy się z tym, iż uczestnicy spotkania pierwszy raz widzą swego szkoleniowca co stanowczo zwiększa kwestie związaną z oceną owej osoby. Tym bardziej, iż przez cały okres szkolenia wszystkie oczy będą zwrócone na szkoleniowca.

Dlatego warto powiedzieć parę słów związanych z wizerunkiem ludzi występujących publicznie, a w szczególności na tle osób, które prowadzą szkolenia, gdyż wymogi stawiane tym osobą są znacząco wyższe. Mianowicie podkreślmy format, że szkolenie, które ma zostać przeprowadzone jest poważnym tematem i tym samym osoby zgromadzone na sali będą ludźmi poważnymi, poważnie pochodzącymi do wszystkich spraw.

Mężczyzna będący szkoleniowcem z całą stanowczością powinien mieć założony na sobie elegancki garnitur, do tego gustowną koszule, najlepiej z zapięciem mankietów na spinki. Naturalnie podstawową kwestią jest, aby koszula była dopasowana na garnituru, w którym zamierzamy się zaprezentować. Dodatkowo pamiętajmy, by założyć buty dopasowane pod kolor garnituru.

Z kolei jak kobieta ma się zaprezentować na szkoleniu, które przyszło jej poprowadzić? Od kobiet również jest wymagany elegancki ubiór. Pamiętając, by ubiór nie był wyzywający względem męskiej części uczestników owego szkolenia. Mianowicie kobieta powinna założyć eleganckie spodnie. Koszula powinna być koloru białego, w szczególności, kiedy reszta część ubioru występuję pod pryzmatem czerni. Naturalnie nie zapominając o eleganckich butach, które powinny kolorystycznie współgrać z resztą ubioru.

Jednakże, jeśli w przeprowadzeniu szkolenia bierze udział więcej aniżeli jedna osoba, to dobrze jest zaznaczyć, aby ubiór wszystkich osób współgrał z sobą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here