Przygotowanie do wystąpienia publicznego

Kiedy usłyszymy od swego przełożonego, iż przyjdzie nam zabrać głoś na ważnym spotkaniu, bądź też będziemy musieli przeprowadzić szkolenie, automatycznie zaczynamy rozmyślać jak się do tego przygotować.

Tak więc automatycznie gdybamy, czy damy sobie radę i analizujemy co się stanie jeśli nasze wystąpienie będzie nieudane? Na szczęście istnieją metody psychologiczne, które mogą nam pomóc, a nawet przyczynią się do naszego sukcesu.

Otóż pierwszą najważniejszą rzeczą, by dobrze wypaść jest bez wątpienia dobra znajomość tematyki o której przyjdzie nam mówić. Jeśli przyjdzie prowadzić nam szkolenie, nie ukrywajmy, iż połowa sukcesu pokrywa się z dobrą znajomością materiału.

Ważną rzeczą jest, by dogłębnie zbadać pomieszczenie, w którym będziemy przemawiać. Samo pomieszczenie odgrywa bardzo istotną rolę dla naszej psychiki. Otóż należy zbadać ile miejsca mamy do własnej dyspozycji. W ten sposób określamy nasz obszar po którym możemy się swobodnie poruszać. Zwróćmy również uwagę na miejsca siedzące, w jaki sposób są one ułożone, jak i na odległość ich on naszej osoby.

Jak natomiast pozbyć się stresu, który potrafi wszystko zniszczyć. Najlepiej będzie, jeśli w sposób psychiczny będziemy przygotowywać się do wystąpienia, w którym przyjdzie nam wziąć udział. Kiedy ćwiczymy wystąpienie wyobraźmy sobie, że tak naprawdę przed sobą mamy słuchaczy i właśnie w tej chwili mamy np. publicznie zabrać głos.

W ten sposób będziemy bardzo dobrze przygotowani do wystąpienia publicznego, jak również zlikwidujemy stres do minimum, a w konsekwencji każde nowe wystąpienie publiczne będzie lepsze od poprzedniego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here