Końcowe wrażenie

Wiele osób uważa, iż kluczową rolę odgrywa pierwsze wrażenie. Jak najbardziej mają rację. Jednakże istnieje również pewna kwestia o której się nie mówi, gdyż najprawdopodobniej ludzie nie zdają sobie sprawy z powagi sytuacji.

Otóż oprócz przysłowiowego pierwszego wrażania istnieje również końcowe wrażenie, które tak naprawdę również jest bardzo istotne.

Warto poruszyć kwestię końcowego wrażenia przy efekcie  np. kończenia swej długoletniej pracy. Otóż wszyscy dobrze wiemy, iż w długim okresie czasu bywają dobre chwile, jak również sytuacje o których nie chcemy rozmawiać. Tak więc osoby, z którymi mieliśmy przyjemność współpracować przez ten czas, nie będą zbytnio pamiętać miłych, jak i tych złych sytuacji. Tylko tak naprawdę zapamiętają nas takich, jacy byliśmy przy końcu naszej pracy, dlatego też bardzo ważne jest, by o tym pamiętać i starać się, aby wykreować jak najlepsze końcowe wrażenie. Bo tak naprawdę, tak jak odejdziemy, tak nas zapamiętają.

Niestety bywają i takie osoby, które mówią: „Wystarczy, iż znajdę nową pracę to powiem mu szczerze, co o nim myślę.” Zastanówmy się, co się stanie jeśli dana osoba, po znalezieniu nowej pracy, powie swemu np. przełożonemu co o nim sądzi. Nawet jeśli ten pracownik był bardzo ceniony przez swego szefa automatycznie przełożony nie będzie budził do tej osoby jakiekolwiek sympatii.

Tak więc nawet jeśli był to pracownik naprawdę dobry, sumienny, dobrze wykonywał swoje obowiązki i nie było na niego żadnych skarg, tylko wręcz przeciwnie mówiło się o nim w samych superlatywach, to tak naprawdę to nie pomoże, jeśli przy końcu swej pracy zachowałby się w sposób skandaliczny.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here