Pierwsze wrażenie

0
81

Bez wątpienia w kontaktach między ludzkich pierwsze wrażenie odgrywa bardzo istotną rolę, gdyż dany efekt może mieć wpływ na pozytywne, jak również negatywne kształtowanie rozmowy. Każdy z nas oczekuje szacunku ze strony innych osób, lecz pamiętajmy, iż owy szacunek musimy również wyrazić względem drugiej osoby. Odnosząc się do „pierwszego wrażenia”, szacunek okazujemy przez schludny, a zarazem elegancki ubiór, jak również przez kulturalną mowę.

Niestety bywają i takie osoby, które nie przykładają zbytnio wagi do swego wizerunku zewnętrznego, a w konsekwencji muszą naprawdę się namęczyć, aby zbudzić zaufanie u rozmówcy. Więc, czy nie lepiej założyć gustowny, a zarazem elegancji ubiór i spędzić chwilę dłużej przed lustrem?

Lecz czy sam gustowny wygląd zewnętrzny wystarczy? Otóż nie, bezwątpienia czynnikiem, który może wyeliminować nas z gry jest nie punktualność i sprawi, iż osoba, z którą umawialiśmy się na spotkanie przeprosi nas, a zarazem odwoła spotkanie, które było zaplanowane. Lecz jeśli nawet nie dojdzie do odwołania spotkania, osoba poszkodowana tym faktem może zupełnie na nas inaczej spoglądać, bynajmniej w pierwszej fazie rozmów. Pamiętajmy, jeśli wiemy, iż możemy się spóźnić na umówione spotkanie musimy o tym fakcie jak najszybciej poinformować, a zarazem przeprosić rozmówce.

Warto poruszyć kwestię higieny osobistej. Pamiętajmy, aby nasze paznokcie były zawsze dobrze obcięte, jak również, aby włosy było dobrze ułożone. Pamiętajmy, aby nie wylewać na siebie zbyt dużej ilości perfum, gdyż zapach może być za wrażliwy, co w konsekwencji może mieć efekt odwrotny.

Również przed jakimkolwiek spotkaniem musimy wybrać strój, w którym zamierzamy się zaprezentować. Pamiętajmy, aby ubiór zawsze dopasowywać do sytuacji, w której się znajdziemy. Tak więc przed samym jego założeniem musimy go dobrze obejrzeć czy nie ma jakiś plam, oraz sprawdzić jaki zapach strój wydziela, gdyż może zdarzyć się i tak, iż strój będzie przesiąknięty dymem papierosowym.

Kolejnym czynnikiem, który ma dość duży wpływ na naszą oceną, to kultura osobista. Niewątpliwie wyrażenie się w sposób gustowny, jak również miła i uśmiechnięta twarz, te czynniki wpłyną na pozytywną ocenę naszej osoby, jak również przyczynią się do wzrostu zaufania. Pamiętajmy, aby być zawsze wyprostowanym, gdyż mowa ciała również mówi dużo o człowieku.

thumbnail - Pierwsze wrażenie
Dominik Michnikowski
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here