praca laptop

Trening mentalny to system ćwiczeń ukierunkowanych na doskonalenie umysłu. Korzystają z niego sportowcy, biznesmeni, uczniowie oraz inne osoby, które pragną się rozwijać i lepiej wykorzystywać swój wewnętrzny potencjał. Przekonaj się, czy trening mentalny to coś dla ciebie i poznaj największe korzyści płynące z pracy nad swoim sposobem myślenia.

Trening mentalny – po co i dla kogo? 

Czy chciałbyś wzmocnić poczucie własnej wartości? Czujesz, że brakuje ci motywacji? W pewnych sytuacjach tracisz kontrolę nad swoimi emocjami? A może nieustannie rozpamiętujesz swoje niepowodzenia i nie potrafisz ruszyć do przodu? Jeśli na któreś z powyższych pytań odpowiedziałeś twierdząco, trening mentalny może okazać się właśnie tym, czego potrzebujesz, by zyskać siłę psychiczną. O naszej reakcji na bodźce zewnętrzne decydują nie tylko geny, ale także nabyte doświadczenie, wychowanie, środowisko i głęboko zakorzenione wzorce myślowe. Właśnie dlatego zmiana życia zaczyna się od zmiany sposobu myślenia. Ćwiczenia umysłowe wykorzystują rozmaite techniki opierające się na psychologii, neurologii, socjologii, a nawet endokrynologii i fizjologii. Warto pamiętać, że przeszkody na drodze do zrealizowania swoich celów lub marzeń to najczęściej blokady, które mamy w głowie. Jednak dzięki potwierdzonym naukowo metodom można się ich pozbyć i zacząć w pełni korzystać z życia!

Po czym rozpoznać dobrego trenera mentalnego? 

Wiele ćwiczeń mentalnych można – a nawet trzeba – wykonywać samodzielnie w domu. Aby jednak wiedzieć, jak wykorzystać pełen wachlarz swoich możliwości psychicznych, przyda się pomoc z zewnątrz. Trener mentalny to osoba, która zapewni ci wsparcie psychiczne, pomoże zmienić podejście do życia i osiągnąć ważne dla ciebie cele. Nie jest tym samym co coach, psychoterapeuta i psycholog, choć może jednocześnie wykonywać któryś z tych zawodów. Nie znaczy to, że trenerem mentalnym może zostać każdy. Najlepiej korzystać z pomocy osoby kompetentnej i doświadczonej, której kwalifikacje zostały potwierdzone dyplomem czy certyfikatem. Szukając trenera dla siebie, wybierz osobę, która stosuje techniki odpowiadające twoim indywidualnym potrzebom. Podczas pierwszych spotkań trener przeprowadzi z tobą staranny wywiad, dzięki czemu pozna twoje największe cele i blokady na drodze do ich realizacji. Następnie wraz z tobą ustali właściwy kierunek działania. Więcej informacji o tym, jak skutecznie ćwiczyć swój umysł, znajdziesz na stronie internetowej https://artofbrain.pl/.

Wizualizacja, relaksacja i inne ćwiczenie mentalne 

Jednym z najskuteczniejszych ćwiczeń stosowanych w treningu mentalnym jest wizualizacja. Kreowanie pozytywnych obrazów w swoim umyśle zwiększa pewność siebie i przekonanie, że sukces jest osiągalny. Technika wyobrażeniowa wykorzystuje neuroplastyczność mózgu, czyli jego zdolność do tworzenia nowych ścieżek neuronowych pod warunkiem częstego i ukierunkowanego działania. W wizualizacji niezwykle ważne jest jak najdokładniejsze odtworzenie szczegółów. Musisz poczuć się tak, jakbyś już osiągnął to, o czym marzysz. Twój trening mentalny może obejmować także ćwiczenia relaksacyjne. Jeśli nauczysz się świadomej relaksacji, łatwiej będzie ci radzić sobie ze stresem czy lękiem. Przejmiesz kontrolę nad swoimi emocjami i zdobędziesz umiejętność koncentracji. Trener mentalny może przeprowadzić z tobą ćwiczenia polegające na napinaniu i rozluźnianiu konkretnych grup mięśniowych lub liczeniu oddechów i uwalnianiu destrukcyjnych myśli. Inne techniki mentalne stosowane w treningach to Praca z Wewnętrznym Dzieckiem, dialog wewnętrzny, afirmacje, mindfulness, motywowanie czy modelowanie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj