psychologia

Psychiatrzy są lekarzami, których miejscem zatrudnienia bardzo często są poradnie psychiatryczne. Specjaliści pracujący w takich miejscach muszą przestrzegać Kodeksu Etyki Lekarskiej oraz opierać swoją pracę na ICD-10 opisujące kryteria diagnostyczne. W tym tekście zostanie wyjaśnione, kim są psychiatrzy oraz jakie choroby leczą.

Czy zajmuje się lekarz chorób psychicznych?


Psychiatra to lekarz, który diagnozuje i następnie leczy zaburzenia psychiczne. Warto zwrócić uwagę na fakt, że w dzisiejszych czasach (na szczęście) dbanie o swoje zdrowie psychiczne nie jest odbierane jako coś dziwnego lub negatywnego, jak to było w Polsce jeszcze nie tak dawno. Wizyty u psychiatry z pewnością nie są powodem do wstydu, ponieważ jest to lekarz, jak każdy inny. Warto zwrócić uwagę na fakt, że aby być zadowolonym z usług lekarza specjalisty należy zrobić research odnośnie tego, jaka poradnia psychiatryczna ma dobre opinie. Bardzo często ludzie zrażają się do psychiatrów, ponieważ trafiają na nieodpowiednich lekarzy.

Jakie choroby psychiczne trzeba leczyć?


Psychiatra jak z psychiatra-pruszkow.pl zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób psychicznych. Jest ich naprawdę wiele i każda ma swoje podłoże w psychice człowieka, bardzo często w nieświadomości. Najbardziej popularne dolegliwości, jakie leczą psychiatrzy, to:
– depresja,
– choroba afektywna dwubiegunowa,
– różne typu nerwic,
– schizofrenia,
– różnego rodzaju zaburzenia odżywiania,
– uzależnienia behawioralne,
– uzależnienia od substancji psychoaktywnych,
– psychoza, fobia,
– PTSD (zespół stresu pourazowego),
– syndrom DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików).
Poradnia psychiatryczna jest miejscem, gdzie można znaleźć specjalistę do leczenia każdego z wymienionych zaburzeń.

Czym różni się psycholog od psychiatry?


Poradnia psychiatryczna bardzo często jest połączona z poradnią psychologiczną. Jednak te dwie specjalności znacznie się różnią od siebie. Psychiatra bowiem wskazuje na objawy zaburzeń i stawia diagnozę, może również wypisywać receptę. Natomiast praca psychologa polega na przepracowywaniu z pacjentami problemów różnego rodzaju – mogą być one związane z relacjami, z dzieciństwem lub z uzależnieniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj