Walka o Geoportal

0
113

Trzy giełdowe spółki złożyły oferty w ważnym przetargu na rozwój Geoportalu. W grze jest też HP. Comarch z ofertą za 8,4 mln zł, Asseco Poland z 10,9 mln zł, HP z 13,6 mln zł oraz Sygnity z 15,3 mln zł – to firmy, które walczą o jeden z najważniejszych informatycznych projektów rządowych współfinansowanych ze środków unijnych. We wtorek (11.01) odbyło się publiczne otwarcie ofert w tym przetargu. Zamawiający – Główny Urząd Geodezji i Kartografii – poinformował, że zamierzał wydać na 

Trzy giełdowe spółki złożyły oferty w ważnym przetargu na rozwój Geoportalu. W grze jest też HP.
 
thumbnail - Walka o GeoportalComarch z ofertą za 8,4 mln zł, Asseco Poland z 10,9 mln zł, HP z 13,6 mln zł oraz Sygnity z 15,3 mln zł – to firmy, które walczą o jeden z najważniejszych informatycznych projektów rządowych współfinansowanych ze środków unijnych. We wtorek (11.01) odbyło się publiczne otwarcie ofert w tym przetargu.

Zamawiający – Główny Urząd Geodezji i Kartografii – poinformował, że zamierzał wydać na zakup rozwoju Geoportalu 20 mln zł. Oferty są znacznie niższe, jednak to nie jest zaskakujące, bo firmy walczą też o przyszłe kontrakty (więc są w stanie to zamówienie wykonać taniej, przy minimalnej marży i upustach; choć niskie ceny wywołują też obawy o jakość). Cały projekt Geoportalu jest wart 90 mln zł, a w perspektywie jeszcze więcej. Ponadto przedsięwzięcie jest prestiżowe i daje ważne referencje.
 

– To projekt znajdujący się na pierwszym miejscu w projektach kluczowych MSWiA – podkreślał jego wagę na otwarciu członek komisji przetargowej. – Liczymy na to, że wygrany zrealizuje go dobrze i w terminie.
 
Według jednego z oferentów, który złożył wczoraj ofertę, SIWZ w przetargu był uczciwy, a procedura została przeprowadzona bardzo dobrze przez Zamawiającego.
 
– Nikt nie jest preferowany. Jestem pewien, że to będzie uczciwy przetarg – powiedział nasz rozmówca.
 
We wtorek w dzienniku unijnym podano też wyniki innych ciekawych postępowań:
 
Maxto Marcin Staniewski, Tomasz Wojewoda z ofertą za 1,2 mln zł netto wygrał przetarg na dostawy sprzętu dla PKP Polskie Linie Kolejowe. W przetargu wpłynęły 2 oferty. MAXTO wygrał też z ofertą za 1,9 mln zł brutto przetarg na budowę sieci WiMax, WiFi, punktu styku z internetem oraz usługę HotSpot w Mieście Białystok.
 
ComArch wynegocjował umowę za 1,5 mln zł netto z Ministerstwem Spraw Zagranicznych na usługi dostosowawcze i asysty technicznej systemu finansowo-księgowego.
 
Asseco Systems z ofertą za 7,4 mln zł brutto wygrało przetarg na zakup i dostarczenie serwerów typu blade z 36 miesięczną opieką serwisową dla Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.
 
Dahliamatic z ofertą za 6,7 mln zł wygrał w KG Policji przetarg na aktualizację „w systemie BTUU licencji Oracle Identity and Access Management Suite v. 10 do wersji Oracle Identity and Access Management Suite Plus v. 11 wraz z rozszerzeniem ilości licencji z posiadanych 60 000 użytkowników do 112 000 użytkowników.”
 
Comparex Poland wygrał przetarg na dostawę za 0,5 mln zł brutto oprogramowania do testów wydajnościowych systemów informatycznych ARIMR.
 
Bull Polska z ofertą za 5,6 mln zł brutto wygrał przetarg na dostawę sukcesywną systemu obliczeniowego do Instytutu Chemii Bioorganicznej PAN, Poznańskiego Centrum Superkomputerowo-Sieciowego.
 
„R&G Plus” dostarczy za 1,6 mln zł brutto system biletu elektronicznego i system informacji pasażerskiej dla Miejskiej Komunikacji Samochodowej Sp. z o.o. w Gminie Krosno. Była to jedyna oferta w przetargu. 
 
Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych wynegocjowała z Gminą Kielce umowę za 4,8 mln zł brutto na dostawę „dokumentów i oznaczeń komunikacyjnych oraz kompleksowe rozwiązania umożliwiające składanie elektronicznych wniosków przeznaczonych dla systemu informatycznego Kierowca i Pojazd.”
 

thumbnail - Walka o Geoportal

 
 
Mariusz Zielke
 
 
 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here