flaga polski

Wszystkim dziękuję za odpowiedzialne wzięcie udziału w tym wielkim, wielkim wydarzeniu i sukcesie naszej demokracji, jakim były te wczorajsze wybory parlamentarne – powiedział Prezydent Andrzej Duda dziennikarzom w Rzymie. Zaznaczył, że prawie 73 proc. frekwencji to jest rewelacyjny wynik.

– Wczoraj rzeczywiście pokazaliśmy – mogę tak mówić, bo sam też brałem udział jako głosujący, a więc wyborca – że odpowiedzialnie bierzemy sprawy w swoje ręce – mówił Prezydent.

– Apelowałem o tę frekwencję i apeluję o nią od samego początku, kiedy pełnię urząd Prezydenta RP. I bardzo za nią dziękuję. Bardzo dziękuję wszystkim moim Rodakom, wszystkim Państwu, którzy poszliście oddać swój głos – podkreślił.

Andrzej Duda wskazywał, że każde wybory są swoistym testem tego, na ile jesteśmy demokratycznym społeczeństwem, społeczeństwem dojrzałym, na ile jesteśmy społeczeństwem okrzepłym.

Jeszcze raz ogromnie dziękuję wszystkim wyborcom, wszystkim moim Rodakom, którzy wzięli udział w wyborach i w Polsce, i poza granicami. Bardzo jestem za to wdzięczny – podkreślił.

Prezydent zaznaczył, że trzeba spokojnie czekać na to, aż te wyniki będą. – Mam nadzieję, że jutro około południa Państwowa Komisja Wyborcza zakończy już zliczanie głosów i będzie mogła podać oficjalne wyniki – mówił.

Spokojnie czekamy. Demokracja w Polsce jest stabilna. Cieszę się z tego ogromnie. Cieszę się, że jest ten głos polskiego społeczeństwa, jaka jest jego wola – powiedział.

Jak zaznaczył, coraz bardziej ona się rysuje, klaruje. – Z góry można powiedzieć, że tym, którzy zwyciężyli w wyborach – z całego serca gratuluję. Wszystkim nowym posłom, nowym senatorom gratuluję i tym, którzy będą mieli mandaty w tym nowym parlamencie z całego serca gratuluję – mówił.

Andrzej Duda zwrócił uwagę, że przy tak ogromnej frekwencji te wybory przebiegły spokojnie. – Było bardzo wiele obaw. Wiecie Państwo, że jest sytuacja wojenna, że mamy wojnę za naszą wschodnią granicą, że mamy atak hybrydowy ze strony białoruskiej, że tych potencjalnych możliwości ingerencji na różne sposoby w nasze wybory było bardzo dużo – powiedział.

– Dziękuję wszystkim, którzy dbali o bezpieczeństwo Rzeczypospolitej w tym czasie, którzy pilnowali bezpieczeństwa Rzeczypospolitej – zarówno tego teleinformatycznego, jak i bezpieczeństwa bezpośrednio fizycznego – powiedział. Podkreślił, że to było bardzo ważne zadanie i, że jest za to ogromnie wdzięczny.

Źródło: prezydent.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj