oleje valvoline
Na rynku dostępnych jest wiele różnego rodzaju olejów samochodowych oferowanych przez naprawdę dobre marki. Wśród nich znajduje się również olej Valvoline. Jest to amerykańska marka, która należy do jednych z najstarszych, ponieważ działa na rynku już od ponad 150 lat. Tym samym firma miała naprawdę sporo czasu, aby udoskonalać swój produkt. Jak to wygląda w praktyce i czy warto kupić olej Valvoline do swojego samochodu? Już odpowiadamy!

Czy olej Valvoline jest dobrym olejem?

Valvoline to marka olejów silnikowych, które zdobyły uznanie zarówno wśród mechaników, jak i producentów samochodów. Oleje Valvoline są cenione przede wszystkim za swoją jakość, zdolność do ochrony silnika przed zużyciem, wydajność i atrakcyjną cenę. Przykładowo olej syntetyczny Valvoline oferuje ochronę przed zużyciem lepszą o 50 procent w porównaniu do standardów branżowych, dzięki zastosowaniu technologii Dual Defense Additive, która ma na celu zmaksymalizować osiągi silnika i zminimalizować gromadzenie się osadu.

Kto jest producentem oleju Valvoline?

Producentem oleju jest Valvoline Inc. – lider na światowym rynku w zakresie sprzedaży wysokiej jakości smarów, olejów i usług samochodowych, działający w ponad 140 krajach. Amerykańska firma została założona w 1866 roku przez Dr Ellisa i jego syna Wilbura Dixona Ellisa, a od 2022 roku jest własnością Saudi Aramco.

Który olej lepszy Valvoline czy Liquid Moly?

Porównanie między olejami Valvoline a Liquid Moly nie jest ani proste, ani jednoznaczne, gdyż różne modele olejów mogą lepiej spełniać wymagania konkretnych silników. Są jednak sytuacje, kiedy olej Valvoline będzie lepszym rozwiązaniem. Przykładowo olej Valvoline MaxLife będzie doskonałym wyborem dla samochodów z bardzo dużym przebiegiem. Natomiast olej Valvoline SynPower to strzał w dziesiątkę dla tych, którym zależy na oleju najwyższej jakości, przewyższającej rynkowe standardy.

Co lepsze Valvoline czy Castrol?

Porównania między Valvoline a Castrol robione przez kierowców i mechaników sugerują, że obie marki oferują wysokiej jakości oleje silnikowe, ale mogą się różnić pod względem technologii i cen. Ogólnie oleje silnikowe Valvoline są tańsze w porównaniu do olejów silnikowych Castrol. Istnieją też opinie, że Valvoline oferuje lepszą i dłuższą ochronę silnika niż Castrol, jednak wszystko to zależy od wielu czynników, przez co jest to kwestia dość indywidualna, zależna od rodzaju silnika czy sposobu i warunków jazdy.

Jaki olej Valvoline do benzyny?

Valvoline oferuje różne oleje silnikowe przeznaczone do silników benzynowych. Popularne wersje obejmują oleje o lepkości 0W-20, 5W-20, 5W-30, 5W40, 10W40 czy 15W40 (Valvoline All Climate), które nadają się do większości nowoczesnych silników benzynowych. Ponadto olej Premium Blue One Solution 9200 marki Valvoline został zatwierdzony do użytku w silnikach na gaz ziemny, olej napędowy i benzynę. Osoby korzystające z oleju Valvoline w silnikach benzynowych chwalą go za dobre właściwości ochronne i wydajność, tak jak ma to miejsce w przypadku Valvoline MaxLife 10W-30 i Valvoline SynPower używanych w różnych pojazdach benzynowych.

Podsumowując, oleje Valvoline to szeroki wybór produktów dedykowanych do różnego rodzaju pojazdów. Pełną ich ofertę możesz znaleźć na https://www.ucando.pl/k/oleje-silnikowe/U2001. Warto zaznaczyć, że oleje tej marki odznaczają się świetnym stosunkiem ceny do jakości, stanowiąc często korzystniejszy wybór niż inne oleje znanych marek.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj