samochod paliwo

Wydatki na paliwo to największy koszt ponoszony przez każdą firmę transportową. Czy można je ograniczyć? W jaki sposób zoptymalizować koszty, gdy każdego dnia samochody pokonują setki kilometrów?

Jak zoptymalizować koszty paliwa?

Każde przedsiębiorstwo transportowe stara się ograniczyć koszty stałe i zmienne. Nie jest to jednak łatwe i nie zawsze przynosi efekty. Długie trasy generują ogromne wydatki na paliwo. To największa część kosztów utrzymania floty samochodów. Ich zmniejszenie, nawet o kilka procent w skali całego przedsiębiorstwa, może znacząco poprawić sytuację finansową przedsiębiorstwa.

Sposoby na redukcję kosztów paliwa

Podstawowym sposobem na zmniejszenie wydatków na paliwo jest mierzenie jego zużycia i redukcja przepałów. Wprowadzenie do karty drogowej stanu początkowego i końcowego, a także każdego tankowania, pozwoli na wyliczenie zużycia paliwa i identyfikację przepałów. Dane te umożliwiają redukcję o kilkanaście procent. Kolejną kwestią jest regularne serwisowanie aut. Sprawny pojazd nie tylko działa bezawaryjnie, ale także zużywa mniej paliwa. Nie bez znaczenia jest wyznaczenie trasy, która jest najkrótsza i pozwala na zmniejszenie przebytych kilometrów. Sposób jazdy kierowcy również odzwierciedla się w ilości zużycia paliwa. Często nadużywane przyśpieszanie i hamowanie powodują zwiększenie zużycia. Prawidłowe ciśnienie w oponach to kolejny sposób na oszczędności – nawet jego niewielki spadek może być przyczyną kilku procentowego zwiększenia zużycia paliwa. Na temat optymalizacji kosztów w firmie transportowej mówi artykuł dostępny na stronie: http://www.eprzewoznik.pl/aktualnosci-przewoznikow-firmy/jak-ograniczyc-koszty-transportu-nawet-o-20/.

W jaki sposób wdrożyć sposoby na oszczędzanie paliwa?

Kontrola wszystkich, wymienionych wyżej czynników stanowi spore wyzwanie, zwłaszcza w dużej firmie. Rozwiązaniem może być oprogramowanie właściwe dla transportu. Verizon Connect pozwala na zwiększenie efektywności paliwowej nawet o 25%. Umożliwia ono zintegrowanie kart paliwowych i kierowców oraz ich zachowań podwyższających zużycie paliwa. Dzięki temu można zlikwidować nieupoważnione tankowania, zmniejszyć pracę na jałowym biegu, czy przekraczanie prędkości. Diagnostyka silnika i raportowanie przebiegu w czasie rzeczywistym daje możliwość właściwego wyboru czasu konserwacji samochodu. Raporty czasu pracy i lokalizacji kierowców to sposób na rozsądne planowanie tras. GPS pozwala na natychmiastowe zlokalizowanie pojazdu. Oprogramowanie umożliwi wyznaczenie optymalnej trasy i wskaże pojazdy o zwiększonych przepałach paliwa. A to tylko część dostępnych funkcji. Przedsiębiorca zyskuje szansę na zlikwidowanie pustych przebiegów, uniknięcie poważnych awarii, nauczenie kierowców ekonomicznej, a równocześnie bezpiecznej jazdy. Wszystko to przekłada się na spore oszczędności i zwiększa konkurencyjność firmy.

Redukcja kosztów paliwa może być prosta i łatwa z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Właściwie dobrane oprogramowanie pomoże zoptymalizować koszty odpowiadające za powodzenie całego przedsiębiorstwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj