Profesjonalne sprzątanie biur i mieszkań – jakie sprzęty należy posiadać

0
461

Coraz więcej biur oraz osób prywatnych korzysta z usług firm sprzątających. Zastanawiasz się nad zatrudnieniem takiej firmy? A może sam chciałbyś oferować usługi porządkowe? Dowiedz się, jaki sprzęt należy posiadać, żeby zajmować się profesjonalnym sprzątaniem.

Sprzątanie od podstaw

Każda firma powinna posiadać podstawowe sprzęty, których używamy na co dzień w mieszkaniach. Pamiętaj, że liczy się przede wszystkim skuteczność i wydajność, a nie efektowność poszczególnych urządzeń. Nie ma więc nic dziwnego w tym, że pracownicy firm sprzątających korzystają z mopów, wiader czy ścierek z mikrofibry. Czasem najprostsze rozwiązania są najlepsze.

Zapomnij o smugach

Półprofesjonalne i profesjonalne myjki do okien Karcher świetnie sprawdzają się przy czyszczeniu powierzchni szklanych – zwłaszcza okien i luster. Dzięki różnej wielkości ssawkom, tego typu sprzęt poradzi sobie zarówno z niewielkimi oknami, jak również biurowymi przeszkleniami. Ze względu na swoją uniwersalność i wydajność, myjki powinny się znaleźć w wyposażeniu każdej firmy sprzątającej.

profesjonalne sprzatanie biur i mieszkan jakie sprzety nalezy posiadac  - Profesjonalne sprzątanie biur i mieszkań – jakie sprzęty należy posiadać

Czyszczenie podłóg

Zwykłe odkurzacze sprawdzają się jedynie na niewielkich powierzchniach. Czyszczenie biur oraz przestronnych domów wiąże się z użyciem specjalistycznych, wysokiej klasy odkurzaczy przemysłowych. Trudniejsze podłoża – na przykład wykładziny albo parkiet z delikatnego drewna – mogą dodatkowo wymagać zamiatarek, szorowarek oraz mopów parowych. Przy zakładaniu bądź poszukiwaniu wiarygodnej firmy sprzątającej warto zwrócić uwagę rodzaje podłóg, których pielęgnacji podejmuje się dany usługodawca. Nieumiejętnie dobrane sprzęty mogą bowiem przynieść więcej szkody, niż pożytku.

Specjalistyczne środki chemiczne

Umiejętność dobrania odpowiednich środków chemicznych to wiedza, którą powinni mieć wszyscy pracownicy firm sprzątających. Przy porządkowaniu na dużą skalę można się natknąć na najróżniejsze plamy. Przy ich usuwaniu nie można pozwolić sobie na błędy, które poskutkują zniszczeniem ściany, mebli lub podłogi. Oprócz sprzętu bardzo ważne jest więc to, z jakich środków korzysta dana firma. Na etapie uzgadniania ostatecznego kształtu umowy warto zastrzec, że wszelkie szkody spowodowane nieumiejętnym zastosowaniem produktów chemicznych są pokrywane przez właściciela usługi sprzątającej.

profesjonalne sprzatanie biur i mieszkan jakie sprzety nalezy posiadac 1 - Profesjonalne sprzątanie biur i mieszkań – jakie sprzęty należy posiadać

Dodatkowe udogodnienia

Wiele firm oferuje możliwość zamawiania środków czystości oraz innych materiałów higienicznych. Warto wziąć to pod uwagę, ponieważ cena często nie przekracza kosztów, jakie poniósłbyś robiąc tego typu zakupy w drogeriach. To bardzo wygodna opcja dla wszystkich, którzy nie chcą mieć na głowie żadnych spraw związanych z utrzymywaniem porządków.

Na końcu warto zaznaczyć, że dobra firma sprzątająca to niekoniecznie taka, która posiada więcej sprzętu niż konkurencja. Działalność można prowadzić na różną skalę. Są osoby specjalizujące się w utrzymywaniu czystości w mieszkaniach, na powierzchniach biurowych lub w miejscach publicznych. Przy ocenie warto kierować się nie tylko zakresem oferowanych usług, ale także opiniami klientów czy jakością kontaktu z pracownikami firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here