Wśród licznych przygotowań ślubnych oraz weselnych, jednym z pierwszych elementów do zrealizowania są zaproszenia na ślub. Bez nich trudno mówić o jakiejkolwiek uroczystości. Jeśli zastanawiasz się, co powinno znajdować się na zaproszeniach oraz jak powinny wyglądać, aby nie popełnić faux pas, dobrze trafiłeś.

Treść zaproszeń ślubnych


W treści zaproszeń powinno znaleźć się kilka kluczowych informacji. Niektóre z nich są niezbędne, inne możesz dowolnie spersonalizować. Idealne zaproszenie powinno zawierać:

  • imiona i nazwiska narzeczonych,
  • godzinę, datę i miejsce rozpoczęcia ślubu oraz wesela,
  • odpowiednio opisane imiona i nazwiska gości,
  • numer telefonu bądź inny kontakt do potwierdzenia przybycia wraz z datą.

Nieobowiązkowo możesz umieścić także:

  • preferowany prezent (np. zamiast kwiatów),
  • mapę ułatwiającą dotarcie na uroczystość,
  • ulubiony cytat, wiersz bądź sentencję,
  • inne informacje, charakterystyczne dla Twojego wesela np. styl, w jakim się odbywa.


Wygląd zaproszeń ślubnych


Oprócz treści niemniej ważna jest także oprawa graficzna. Zwyczajowo zaproszenia ślubne powinny być utrzymane w jasnej, eleganckiej kolorystyce. Wszystko zależy oczywiście od charakteru Twojego ślubu – jeśli jest to przyjęcie w stylu boho, idealnym pomysłem będą roślinne inspiracje i zielone akcenty.

 

Jeśli chodzi o druk zaproszeń na ślub, nie warto zajmować się tym na własną rękę. Dobrze skorzystać z profesjonalnego papieru oraz druku, oferowanego przez profesjonalne firmy. Swoje zaproszenia możesz zaprojektować i wycenić na stronie drukarni takiej jak np. Chroma.

Kreatywny pomysł na zaproszenia ślubne


Wiele par decyduje się na niekonwencjonalne zaproszenia. Jeśli Ty także chcesz przełamać tradycję i skorzystać z wyjątkowych, oryginalnych zaproszeń, puść wodze wyobraźni. Na stronie https://chroma.pl/pl/wizytowki masz do dyspozycji nie tylko całą paletę barw, ale także dostęp do programu graficznego Canva. Inspiracji warto poszukać w Internecie – pamiętaj jednak, że takie zaproszenie sprawdzi się głównie wtedy, gdy będzie spersonalizowane, kojarzone z Tobą i Twoim partnerem.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments