Nie bez przyczyny wspomniany w tytule region to jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków Polski. Postaramy się więc zastanowić nad tym, dlaczego tak właśnie jest.

Niewątpliwą zaletą pobytu na plażach Gdańska, Gdyni lub Sopotu jest to, że jest to istny raj dla miłośników różnego rodzaju sportów wodnych. Narty i skuter wodny? Proszę bardzo. Spróbowanie swoich sił w windsurfingu? Nie ma problemu. Oczywiście to niejedyne tego typu aktywności, jakich można spróbować, będąc nad polskim morzem. Oczywiście, nie są to plaże Florydy czy Miami, ale Bałtyk również może dać sporo frajdy, gdy będziemy chcieli spróbować ujarzmić jego fale. Warto więc dobrać odpowiedni dla swego temperamentu aktywny sposób spędzania czasu nad wodą. Konkretnych informacji co do dostępnych opcji można poszukać na przykład na dedykowanych grupach na portalach społecznościowych, a tych na pewno nie brakuje. W końcu jak to mówią: koniec języka za przewodnika, prawda?

Trójmiasto to nie tylko mnogość mniej lub bardziej oficjalnych morskich kąpielisk. Zarówno Sopot, Gdańsk, jak i Gdynia mogą pochwalić się wieloma, muzeami czy zabytkami, które naprawdę warto zwiedzić lub zobaczyć. W Sopocie można przejść się molo, przypatrując się przy tym falom Bałtyku. Gdynia to z kolei Muzeum Emigracji czy Akwarium, a więc oceanarium. Gdańsk może z kolei pochwalić się zabytkowym rynkiem z pomnikiem Neptuna oraz pochodzącą z XIV wieku Bazylikę Mariacką. To oczywiście i tak jedynie ułamek z miejsc na planie Trójmiasta, przy których można się zatrzymać, choćby po to, by odkryć bogactwo tamtejszej architektury. Dokładniejsze zwiedzanie Gdańska, Sopotu lub Gdyni być może odkryć te miasta z nieco mniej oczywistej strony.

Nie da się też ukryć, że dla niektórych, klimat może wywrzeć pozytywny wpływ na zdrowie. Nie przypadkiem także w Trójmieście znajdziemy kilka uzdrowisk. Wiele osób korzysta z nich, by w otoczeniu nasyconego jodem powietrza, podreperować nadwątlone zdrowie. Wspomniany pierwiastek zbawiennie wpływa chociażby na prawidłową pracę tarczycy, a wiele osób współcześnie zmaga się z problemami właśnie z tym gruczołem.

Odkrywając nowe zakamarki Trójmiasta (na przykład pod kątem kulinarnym), może się okazać, że będziemy potrzebować więcej pieniędzy, niż planowaliśmy. Na szczęście ten problem da się szybko rozwiązać. Wszystko dzięki przekazom pieniężnym MoneyGram. Jeśli mamy taką możliwość, wystarczy tylko poprosić znajomych lub rodzinę o przesłanie gotówki w jednym z naszych punktów w Warszawie bądź Katowicach. Odbioru pieniędzy można dokonać w oddziale w Gdyni. Do podjęcia środków potrzebny będzie dokument tożsamości oraz numer referencyjny. Tę formę zabezpieczenia transakcji, otrzyma osoba wysyłająca środki na nasze konto. One z kolei, powinny pojawić się na koncie już po kilku minutach od sfinalizowania przekazu. To, co cechuje przekazy MoneyGram Gdynia, to intuicyjność, szybkość i prostota. Są to zalety, które powinny zachęcić wielu, do skorzystania z tej właśnie opcji.

 

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments