zakupy online

Nieustannie rozwijająca się technologia otwiera przed nami morze nowych możliwości. Jedną z nich był przed laty internet, teraz – coraz popularniejsze zakupy online. Korzyści? Oszczędność czasu, pieniędzy i nerwów. Może jednak warto się przemóc i zacząć robić zakupy przy pomocy komputera?

W Polsce mamy 21 mln internautów, z czego już ponad połowa regularnie odwiedza dostępne w sieci e-sklepy – także zagraniczne. Dzieje się tak, ponieważ nabieramy zaufania do transakcji tego typu i… wysoko cenimy sobie swój wolny czas. Czy nie lepiej odpocząć w domowym zaciszu oraz pobawić się z dziećmi zamiast stać w kolejkach i tracić czas w korkach?

Internet – codzienna dawka informacji

Każdego dnia korzystamy z dobrodziejstwa internetu – komunikujemy się za pośrednictwem portalu Facebook, czytamy artykuły w elektronicznych wydaniach prasy codziennej, płacimy rachunki, porównujemy ceny i oczywiście robimy zakupy. Umożliwiają nam to znane serwisy aukcyjne, wśród których w Polsce króluje Allegro.

Kto w Polsce robi zakupy online?

Powszechnie uważa się, że to mężczyźni lepiej radzą sobie z komputerami, internetem i odkrywaniem wirtualnego świata. Okazuje się jednak, że w zakupach online – tak jak w świecie realnym – królują kobiety. Aż 53% Polek chętnie oszczędza czas dzięki e-sklepom.

O ile chętnie na odległość kupujemy buty i odzież (43%) czy sprzęt elektroniczny (33,2%), o tyle wciąż rzadko decydujemy się na nabywanie w ten sposób jedzenia (7,4%).

Obawy związane z e-sklepami

Nie da się ukryć, że nabywanie produktów w ten sposób jest ułatwieniem – sklepy są dostępne całą dobę, towar zostaje dostarczany do domu i dużo łatwiej porównać ceny poszczególnych rzeczy na różnych portalach.

Wciąż żywe okazują się jednak pewne obawy związane z płatnościami online i dotyczące potencjalnej kradzieży haseł lub skomplikowanych procedur oraz błędów systemowych.

Polacy jednak z każdym dniem coraz bardziej przekonują się do takich transakcji, co pozwala myśleć, że zakupy online to przyszłość.

Autor: Patrycja Rogacz

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments