Dodatki do myszek komputerowych – akcesoria do akcesoriów

0
143

Są takie urządzenia, o których przeciętny użytkownik wie tylko tyle, że istnieją i zna ich podstawową funkcję. Do takich sprzętów należy myszka do komputera. Mało kto zdaje sobie sprawę, jak wiele dodatkowych funkcjonalności może posiadać mysz. Na dodatek dostępne są na rynku akcesoria do myszek. Jakie są i czemu służą? Dowiesz się czytając dalej.

Historia elektronicznego gryzonia

To swoisty znak czasu, że myszka do komputera, czyli podstawowe akcesorium komputerowe, sama doczekała się własnych akcesoriów (w sklepach ze sprzętem IT coraz częściej pojawia się osobna kategoria „akcesoria do myszek komputerowych”). Obsługa komputera bez użycia myszki (czy touchpada) jest o wiele mniej intuicyjna. Owszem możliwa, ale mało przyjemna. Zanim myszka przyjęła taki kształt jaki ma obecnie, na początku swej historii przypominała drewniany klocek z dwoma kółkami od strony podłoża. Było to w latach 60-tych XX wieku. Dekadę później kółka zastąpiono metalową kulką – od tego czasu możemy mówić o myszy mechanicznej. Następny przełom to wynalezienie myszki optycznej, a potem laserowej. Obie wygryzły z rynku mysz mechaniczną, bo były i są bardzie precyzyjne oraz odporne na zabrudzenia.

dobramyszkadokomputera

Cudeńka techniki – myszki dla graczy

Przeciętny użytkownik myszki do laptopa być może nigdy nie zastanawiał się dłużej nad tym, do czego myszka może służyć poza wskazywaniem, zaznaczaniem, klikaniem i scrollowaniem. Kupując myszkę najczęściej kierujemy się ceną, tym czy mysz jest przewodowa czy bezprzewodowa oraz ewentualnie czy myszka w miarę dobrze leży w dłoni. Tutaj znajdziesz 5 porad, jak wybrać myszkę do laptopa. Tymczasem np. dla profesjonalnych graczy, e-sportowców, dodatkowe funkcjonalności myszy komputerowej są niezmiernie istotne. Mysz dla gracza musi mieć przede wszystkim odpowiedni stopień precyzji wskazywania oraz odpowiednio szybko przesyłać sygnał do komputera. Można spersonalizować ergonomię urządzenia i dopasować kształt myszki do dłoni użytkownika. Najbardziej zaawansowane myszki posiadają własne procesory, pamięć podręczną, a nawet pulsometr, o licznych przyciskach funkcyjnych nie wspominając.

dodatkidomyszekkomputerowych

Akcesoria do myszek komputerowych

Jeśli chcielibyśmy obdarować gracza jakimś przydatnym akcesorium, można rozważyć zakup mouse bungee – czyli urządzonka, które zapobiegnie plątaniu się kabla i podtrzyma go we wskazanym przez użytkownika położeniu. Często mouse bungee mają też dodatkowe wejścia usb, co bywa bardzo przydatne, bo pozwala podłączyć do komputera więcej urządzeń. Dla osób spędzających wiele godzin przed komputerem niezmiernie ważna jest odpowiednia podkładka pod myszkę (o myszkach gamingowych przeczytasz tutaj) – warto o niej pamiętać nie tylko ze względów estetycznych czy ergonomicznych, ale przede wszystkim zdrowotnych, bo gracze często cierpią na zespół cieśni nadgarstka.

Pewną konkurencję dla myszek do laptopów stanowią gładziki, które są coraz bardziej udoskonalane, a system gestów do ich obsługi jest cały czas rozbudowywany i trzeba przyznać, że w wielu sytuacjach intuicyjny. Niemniej myszka do laptopa pozostaje urządzeniem, które bardzo pozytywnie wpływa na komfort korzystania z komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here