biuro

W sytuacji pojawienia się problemów w firmie warto skorzystać z usługi kancelarii prawnej takich jak:


• restrukturyzacja firmy, które ma na celu zapewnić ochronę firmie w najbardziej trudnym i kryzysowym czasie, oraz nie dopuścić do osiągnięcia bankructwa przez przedsiębiorstwo.
• natomiast upadłość firmy ogłosić można w momencie jej niewypłacalności, warto zaznaczyć iż postępowanie upadłościowe w znacznej większości oznacza zamknięcie firmy


 
Upadłość firmy i postępowanie restrukturyzacyjne – kto i w jakiej sytuacji potrzebuje?


Restrukturyzacja firmy we Wrocławiu przeprowadzana jest przez przedsiębiorców, którzy są świadomi niewypłacalności danej firmy, postępowanie następuje także w momencie, gdy firmie zagraża utrata płynności finansowej. W przypadku postępowania upadłościowego wniosek zgłaszany jest gdy firma nie jest wypłacalna. Bardziej szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej kancelarii prawnej. 
 
Wady, zalety oraz różnice


Wniosek o przeprowadzenie restrukturyzacji może zostać złożony przez dłużnika, restrukturyzacja ma na celu przede wszystkim uniknięcie ogłoszenia upadłości firmy, aczkolwiek ciekawostką jest fakt, iż po jego przeprowadzeniu nadal istnieje możliwość aby prowadzić firmę. Głównym celem postępowania upadłościowego jest zaspokojenie wierzycieli w sposób całkowity lub częściowy, oraz ochrona majątku przedsiębiorstwa. Należy pamiętać, iż upadłość firmy we Wrocławiu w zdecydowanym stopniu wiąże się z jej likwidacją. Aczkolwiek pewnym wyjściem z tej sytuacji jest jest układ, który należy zawrzeć z wierzycielami, dzięki takiemu zastosowaniu można rozwiązać powstałe wcześniej spory. Restrukturyzacja firmy jest korzystnym rozwiązaniem, ponieważ pomaga jej zachować funkcjonalność oraz uchronić od dalszego postępowania.
 
Wniosek o upadłość firmy – wyjaśnienie


Wniosek o upadłość firmy należy złożyć w ciągu 30 dni od momentu niewypłacalności firmy, warto dodać iż z takiej możliwości mogą skorzystać zarówno większe jak i mniejsze przedsiębiorstwa. Wniosek składa się w wydziale gospodarczym sądu rejonowego, który jest właściwy dla miejsca, w którym prowadzona jest dana działalność. Według przyjętej ustawy formularz może być złożony zarówno przez dłużnika jak i przez wierzycieli. Należy wziąć pod uwagę, iż fakt dostarczenia wniosku do sądu jest równoznaczny z ogłoszeniem upadłości.


Gdy Twoja firma znajduje się w trudnej sytuacji i utraciła płynność finansową, warto zasięgnąć rady specjalistów i skorzystać z profesjonalnych usług kancelarii prawnej! Pozwoli to przede wszystkim uniknąć bankructwa!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj