W XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości jeśli chodzi o prowadzenie firm; jedną z nich jest powszechnie znany start-up. Wielu z nas natknęło się na tą nazwę, ale nie wie dokładnie co to znaczy i jak działa. Poniżej odpowiadamy na najbardziej palące pytania.


Czym jest start-up?


Start-up to nowoczesna forma tworzenia przedsiębiorstwa. Decydują się na nią firmy, które nie mają jeszcze pomysłu na rentowny model biznesowy. Start-up polega na testowaniu, wdrażaniu oraz wykorzystywaniu możliwości i szans. Okres start-upu kończy się, kiedy zarząd firmy wypłaca sobie satysfakcjonujące wynagrodzenie przez okres minimum trzech miesięcy.


Dlaczego start-up?


Organizacja we wczesnej fazie rozwoju w start-upie nie ma żadnych ograniczeń. Posiadając pomysł i ludzi do jego realizacji stajemy się przedsiębiorcą. Niewątpliwą zaletą są tutaj niskie koszty: w start-upie liczy się kreatywność, nie budżet. Kolejny plus to niskie wydatki, w przypadku gdy rynek nie przyjmie określonego produktu. Natomiast jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli możemy liczyć na ogromny zwrot z inwestycji. Pomimo ryzyka, wliczonego w inwestycję, warto zainteresować się tym sposobem.


Kwestie prawne a start-up


Niezależnie od formy naszego start-upu, wcześniej czy później będziemy musieli załatwić kwestie prawne. Regulaminy, rejestracje, zakładanie spółki czy zastrzeżenie patentu – każda z tych czynności będzie trudna do wykonania bez pomocy specjalisty. Kancelaria prawna to z całą pewnością dobry pomysł. Firmie potrzebny będzie specjalny prawnik – nowe technologie nie mogą być mu obce. Pokazywanie projektu inwestorom bez wcześniejszego podpisania umowy o poufności zazwyczaj okazuje się błędem. Jak się przed tym obronić? Kancelaria prawna zabezpieczy nasz biznes przed niepowołanymi osobami.


Obsługa prawna startupów


Wybór odpowiedniej osoby do reprezentowania naszych interesów nie jest sprawą prostą, ale prawnik do startupów zajmuje się wszystkimi ważnymi sprawami. Znaki towarowe, umowy czy zakładanie spółek – każda z tych spraw będzie możliwa dzięki specjaliście. Szczególnie przydatna może być kancelaria prawna dla e-commerce. Wszystkie aspekty prawne dotyczące funkcjonowania start-upu muszą być dokładnie przemyślane. Należy upewnić się, że założyciel biznesu działa w pełni legalnie.


Pierwszorzędną sprawą jest tu sprawdzenie, czy pomysł jest w pełni autorski. Nie może być on zabezpieczony żadnymi prawami autorskimi. Bez osoby biegłej w prawie polskim możemy popełnić rażące błędy przy sporządzaniu regulaminów i umów. Warto więc udać się do prawnika i zarejestrować działalność.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj