Monitoring IP czy analogowy – który wybrać do firmy?

monitoring

Chociaż technologia rozwija się w zawrotnym tempie, co wiąże się ze wzrostem popularności monitoringu IP, nadal bardzo dużym uznaniem cieszy się również monitoring analogowy. Jest chętnie wybierany, ponieważ to sprawdzona opcja, jednak monitoring IP to z pewnością wyższa jakość obrazu, z którą idzie również w parze wyższa cena. Na którą z propozycji warto się zdecydować? Poznaj plusy i minusy obu opcji. Zapraszamy do lektury!

Co to oznacza, że monitoring jest analogowy?

Można powiedzieć, że monitoring analogowy to dzisiaj nazwa potoczna, ponieważ większość z modeli z całą pewnością można uznać za cyfrowe. Jedyną część, którą można określić jako analogową, jest kabel, odpowiadający za przesyłanie obrazu do rejestratora. Pozostałe części (rejestrator, kamera) są cyfrowe. W porównaniu do monitoringu IP, system analogowy jest dużo prostszy w obsłudze, a także w montażu. Poradzą sobie z nim nie tylko fachowcy, ale również każdy, kto posiada nawet niewielką wiedzę techniczną. Nawet usterki są niezwykle proste do naprawienia, a to bardzo ważne, kiedy zechcemy reperować monitoring samodzielnie.

Jakość obrazu z kamery

Porównując obraz z monitoringu analogowego z obrazem z monitoringu IP możemy bez wątpienia powiedzieć, że ten drugi cechuje się znacznie lepszą jakością. W przypadku pierwszego nie będziemy w stanie osiągnąć tak szczegółowego widoku, który pozwoli na przeanalizowanie obrazu. Jakość niestety pozostawia wiele do życzenia. Jeśli więc potrzebujesz naprawdę dobrego widoku z kamery, wybierz monitoring IP. Jednak w przypadku nagrywania obrazu przy słabym oświetleniu, co ciekawe, dużo lepiej sprawdza się monitoring analogowy.

System hybrydowy – połącz dwa rodzaje monitoringu

Jeśli zajdzie taka potrzeba, możesz połączyć ze sobą kamery z monitoringu analogowego oraz IP. Bardzo często monitoring analogowy zastosowany np. na terenie przedsiębiorstwa nie spełnia w 100% swoich funkcji ze względu na mniejsze możliwości. Nie trzeba wtedy wymieniać całego systemu. Wystarczy, w miejscach, które tego wymagają, dodać kamery IP. W ten sposób, przy mniejszym nakładzie finansowym, rozwiążesz wszystkie problemy. To najrozsądniejsze i najbardziej optymalne rozwiązanie.

Dopasuj monitoring do swoich potrzeb

Jeśli planujesz zakup monitoringu rozważ, które rozwiązanie będzie lepsze w Twoim przypadku. Oprócz jakości obrazu, warto wziąć pod uwagę również stronę finansową. W przypadku gdy jesteś w stanie przeznaczyć zasobny budżet na zakup kamer, wybierz monitoring IP. Niewątpliwie zapewni Ci lepszą ochronę i da ogromne poczucie bezpieczeństwa.

Artykuł powstał przy współpracy ze sklepem Montersi.pl oferujący systemy alarmowe, automatykę bram i monitoring w tym między innymi wysokiej jakości rejestratory IP – https://www.montersi.pl/rejestratory-ip

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here