Jak nie dać się oszukać pożyczając pieniądze online?

0
1719

W ludzkiej naturze leży szukanie najlepszych ofert produktu lub usługi, której akurat potrzebuje lub ma ochotę nabyć. Podobnie wygląda sprawa szukania korzystnych ofert pożyczek. Jeżeli znajdziesz ofertę, gdzie widzisz niezwykle niską lub nawet zerową stopę procentową, gdzie niewymagane są żadne dodatkowe dokumenty, zaświadczenia, zastanów się, zanim zdecydujesz się kliknąć, że jesteś na tak. Takie propozycje to najczęściej oszustwa. Podobne oferty możesz znaleźć w skrzynce odbiorczej, na stronie internetowej bądź w postaci uciążliwej reklamy. Jakie środki ostrożności podjąć przed wzięciem pożyczki online? Dowiedz się z nami!

Kiedy wiadomo, że to oszustwo?

Istnieje kilka sytuacji, które z dużą dozą prawdopodobieństwa mogą pokazać Ci, że dana oferta to oszustwo. Najważniejsze sytuacje, które powinny sprawić, że zastanowisz się kilka razy, zanim zdecydujesz się na pożyczkę przez internet to:


-Pożyczkodawca nie wyraża zainteresowania Twoją historią kredytową. Wszelkie hasła dające Ci do zrozumienia, że nie musisz się martwić, a pożyczkę dostaniesz od ręki, bez udokumentowania swojej historii kredytowej najprawdopodobniej nie stanowią Twojej najlepszej opcji.

-Opłata z góry za samo zgłoszenie. Pożyczkodawcy nie proszą najczęściej o wpłatę z góry jeszcze przed podpisaniem umowy. Każda firma, która twierdzi, że potrzebuje tej opłaty do przetworzenia Twojego zgłoszenia, nie jest warta zaufania.

-Nacisk na działanie z od razu. Oszuści najczęściej nalegają na przesyłanie opłaty wstępnej lub udostępnienie informacji osobistych przed podpisaniem dokumentu. Jeżeli pożyczkodawca twierdzi, że musisz zdecydować się od razu, nie dając Ci czasu na przemyślenie ich oferty, może doprowadzić do utraty przez Ciebie pieniędzy.

-Udostępnianie informacji osobowych. Nigdy nie udostępniaj swojego numeru PESEL, zdjęć dowodu lub karty kredytowej osobom, którym nie możesz zaufać. Dotyczy to równie konsultantów telefonicznych czy mailowych.

Jak wybrać ofertę online?

Nie zawsze warto zwracać się do banku o kredyt. Często potrzebny jest szybki zastrzyk gotówki, który znacznie ułatwiają parabanki. Nie wymagają tak wielu informacji, jak w przypadku ubiegania się o kredyt, ale ich oferta obejmuje niższe kwoty. Łatwość wnioskowania o pożyczkę wspiera również szybki proces, przebiegający najczęściej w całości online.


Łatwość uzyskania pieniędzy nie powinna Cię jednak zwalniać z dokładnego przestudiowania warunków pożyczki. Aby najlepiej je zrozumieć, a także wybrać najtańszą opcję, skorzystaj z porównywarki ofert. Sprawdź, która instytucja finansowa oferuje Ci najkorzystniejsze warunki pożyczki, zanim złożysz niezbędne dokumenty.

Zanim zdecydujesz się na podpisanie oferty, warto ją jeszcze dokładnie przeczytać, aby zmniejszyć prawdopodobieństwo wystąpienia dodatkowych opłat za samą pożyczkę lub kar za rozmaite złamania regulaminu.

Najważniejsze zasady pożyczania pieniędzy

Każde pożyczenie pieniędzy powinno wiązać się z odpowiednim przygotowaniem. O czym trzeba pomyśleć przed podpisaniem umowy pożyczki? Przede wszystkim należy wziąć pod uwagę wysokość rat i obciążenie, jakie będą stanowić dla comiesięcznego budżetu. Gdy będzie zbyt duże, warto przestudiować alternatywne opcje.

Zanim ostatecznie zdecydujesz się na konkretnego pożyczkodawcę, dokładnie zbadaj jego przeszłość rynkową. Znajdź opinie obecnych klientów, a także zachowaj odpowiednie procedury bezpieczeństwa.

Gdy wybierzesz odpowiednią ofertę dzięki wyszukiwarce i porównywarce ofert, dokładnie przeczytaj umowę przed złożeniem wiążącego podpisu. Możesz trafić na bezpłatną pożyczkę, która obowiązuje tylko za pierwszym razem i obniża koszty do jedynie tej kwoty, którą pobierasz. Uważaj jednak na chwilówki, gdyż wiele z nich może mieć ukryte dodatkowe koszty. Dlatego dokładne przestudiowanie oferty jest tak ważne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here