Jak urządzić nowoczesną salę konferencyjną

0
389

Nowoczesne techniki zarządzania i psychologia biznesu stawia na pracę koncepcyjną i grupową. Coraz więcej czasu poświęca się zebraniom grup projektowym i opowiada się współpracownikom o efektach swoich działań. Do takiego celu najlepiej nadają się sale konferencyjne. Metodyki zarządzania mówią również o tym, co powinna zawierać taka przestrzeń, aby podnieść efektywność pracującego w niej zespołu. Dlatego przygotowaliśmy poradnik pt. Jak urządzić nowoczesną salę konferencyjną, który pomoże Wam stworzyć świetną przestrzeń do pracy.


Dobierz odpowiednie meble


Najważniejszym aspektem wyposażenia sal konferencyjnych są meble biurowe. Mimo tego, że będzie ich stosunkowo niewiele, warto zadbać o to, aby były one wygodne i eleganckie. Dla mniejszych sal konferencyjnych, w których będą odbywać się częste spotkania grup roboczych, polecamy zakup owalnego lub prostokątnego stołu. Taki wybór pozwoli nam zmieścić sporo osób, jednocześnie zachowując możliwość, łatwego zabrania głosu, przez każdego uczestnika spotkania. Sprzyja to partycypacji. Świetną ofertę mebli biurowych dla znajdziesz na https://duncan.com.pl.


Wybierz wygodne krzesła


Konferencje, posiedzenia zarządu i cykliczne raporty mają to do siebie, że trwają bardzo długo. Aby uprzyjemnić ten czas pracownikom, wybierz najlepsze krzesła. Aby były one wygodne, muszą być odpowiednio wyprofilowane, dzięki temu ustawiają ciało w odpowiedniej pozycji. Krzesła muszą mieć najwyższą jakość, aby po kilkugodzinnych prelekcjach pracownicy nie wyszli z bólami kręgosłupa i zmęczeni.


Zastosuj odpowiednie oświetlenie


Sala konferencyjna to miejsce pracy szczególnej. W niej najczęściej pojawiają się nowe pomysły i podejmowane są najważniejsze decyzje. Z tych powodów powinniśmy szczególnie zadbać o jakość i wygląd oświetlenia, które ma niebywały wpływ na komfort pracy. Zastosuj oświetlenie LED, które najbardziej przypomina swoją barwą naturalne promienie słoneczne. Będzie to miało bardzo pozytywny wpływ na pracowników. Sztuczne światło jest bowiem męczące i nie sprzyja kreatywnemu myśleniu.


Nie zapomnij o nowoczesnym sprzęcie


Obecnie bardzo wiele czasu psychologia biznesu poświęca na wzmacnianie i ulepszanie pracy grupowej i koncepcyjnej. Istnieje szereg zaleceń, dzięki którym można zintensyfikować pracę ludzkiego mózgu. Do tego celu doskonale nadają się wszelkie pomoce wizualne. Rzutnik i projektor to nieodzowna część sali konferencyjnej, ponieważ prezentacje multimedialne, wizualizacje oraz filmy to obecnie bardzo popularne forma przedstawiania informacji. Dobrym rozwiązaniem będzie również flipchart lub tablica. Do tego dobierz odpowiednie gadżety takie jak szary papier i mazaki na mapy myśli. Jeśli fundusze Ci na to pozwalają, możesz zakupić elektroniczny sprzęt np. tablety i laptopy.


Serwis kawowy


W nowoczesnych przedsiębiorstwach ważnym czynnikiem podnoszącym efektywność pracy jest odpowiadanie na potrzeby pracownika. Teoretyczne oczywistym powinno być, że każdy z nas podczas prelekcji potrzebuje napić się wody, kawy czy herbaty, jednak nie wszystkie firmy dostarczają takie usługi pracownikom. Serwis kawowy nie musi być rozbudowany. Wystarczy jeden ekspres, mała lodówka i potrzebne naczynia.


Urządzenie takiej przestrzeni nie jest trudne pod względem logistycznym, ponieważ nie powinno się do sal konferencyjnych wstawiać zbędnej ilości mebli i sprzętów. Wyzwanie stanowi dopasowanie tej minimalnej liczby udogodnień, do specyfiki pracy w Twojej firmie.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here