Zakładanie firmy wiąże się z wieloma formalnościami, które mogą skutecznie zniechęcić do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej. Istnieje przekonanie, że aby móc założyć przedsiębiorstwo należy znać się na podatkach, księgowości, a najlepiej jeszcze na marketingu. Nic bardziej mylnego. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które mają na celu pomóc początkującym przedsiębiorcom w uproszczeniu procesu zakładania własnej firmy. Dowiedz się więcej na temat dostępnych sposobów, dzięki którym oszczędzisz czas i energię przy rozpoczynaniu swojego biznesu.

Sposoby na uproszczenie procesu zakładania firmy


Jednym z najbardziej znanych sposobów na uproszczenie i przyspieszenie procesu zakładania własnej firmy jest wykupienie istniejącej już spółki. Pomoc przy pozyskiwaniu działających już spółek oferują liczne firmy, np. wirtualne biura. Wbrew pozorom nie jest to skomplikowany proces, a jego zaletą jest zdecydowanie krótszy czas, który potrzebny jest do załatwienia wszystkich formalności niż w przypadku rejestrowania zupełnie nowej firmy. Nabywanie działającej już spółki ma wiele zalet. Pierwszą z nich jest fakt, że jest ona już na liście aktywnych podatników VAT, dzięki czemu istnieje możliwość natychmiastowego rozpoczęcia działalności. Kolejnym, już wcześniej wspomnianym aspektem, jest czas. W przypadku kupna spółki oszczędza się dużo czasu, ponieważ unika się wielu czasochłonnych formalności. Proces zakładania nowej spółki może trwać nawet sześć tygodni, z kolei kupno już funkcjonującej, pozwala na rozpoczęcie działalności przedsiębiorstwa w zasadzie tego samego dnia. Jeśli zdecydujesz się na współpracę z np. wirtualnym biurem w omawianym procesie, będziesz mógł liczyć na wszechstronną pomoc wykwalifikowanych specjalistów. Jest to niezwykle przydatna możliwość, ponieważ nie każdy posiada wiedzę z zakresu podatków oraz prawa. Kolejną niezwykle ważną zaletą jest fakt, że kupno istniejącej już spółki może odbywać się na odległość. To znaczy, że w przypadku kiedy kupujący i sprzedający nie mają możliwości spotkania się w jednym czasie u notariusza, cała procedura może odbyć się „na odległość”.

Jeśli nie masz ochoty nabywać istniejącej już spółki, wirtualne biura oferują również pomoc w założeniu zupełnie nowej spółki. Jest to rozwiązanie bardziej tradycyjne, ale również w tym przypadku możesz liczyć na pomoc ekspertów na każdym etapie, ponieważ w omawianym procesie niezbędna jest znajomość obowiązujących procedur, przepisów i zasad.

Kupno spółki, niezależnie od tego czy istnieje ona na rynku dłuższy czas, czy dopiero co została założona, jest niezwykle komfortowym rozwiązaniem, szczególnie dla początkującego przedsiębiorcy. Oszczędza się wiele czasu na formalnościach i można go przeznaczyć na inne ważne projekty związane z nowym biznesem, takie jak jego profilowanie oraz zdobywanie pierwszych klientów.

 

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments