Każdy, kto zaczyna przygodę z prowadzeniem własnego biznesu, musi zadbać o wiele różnych spraw. Przykładem może być zarejestrowanie działalności, wybór dobrej księgowej, otworzenie konta firmowego, zamówienie wizytówek czy stworzenie strony internetowej. Często jednak przedsiębiorcy zapominają o najważniejszym: starannym wyborze programu do wystawiania faktur VAT. Do tego dochodzi również program magazynowy, szczególnie jeżeli jest to firma handlowa.


1. Program do wystawiania faktur VAT
2. Do czego służy automatyczne pobieranie danych kontrahentów?
3. Czy warto kupić program do faktur z magazynem?
4. Gdzie znaleźć najlepszy program do faktur?


Obecnie można łatwo znaleźć wiele różnych programów dla firm, jednak zdecydowanie nie warto decydować się na korzystanie z pierwszego lepszego rozwiązania. Biorąc pod uwagę, że od możliwości programu oraz tego, czy będzie przyjazny dla użytkowników, zależy komfort prowadzenia firmy, warto poświęcić czas na znalezienie najlepszego programu. Jeżeli więc interesuje cię prosty w obsłudze program, który pozwala na automatyczne tworzenie dokumentów magazynowych, oferuje eksport danych, a proces wystawiania faktur jest bardzo intuicyjny, poniżej znajdziesz informacje o popularnej aplikacji.


Program do wystawiania faktur VAT


Nawet, jeżeli początkowo faktura VAT będzie wystawiana tylko raz na kilka dni lub tygodni, lepiej od razu zapewnić sobie dostęp do dopracowanego programu. Dzięki temu z czasem, gdy firma się rozwinie, wystawianie faktur będzie przebiegało sprawnie, a w razie potrzeby dostępna będzie obsługa czytników kodów kreskowych, obsługa drukarek fiskalnych i wiele innych funkcji. Przejście z jednego programu na drugi również jest możliwe, jednak wiąże się z wieloma problemami i wymaga od pracowników opanowania obsługi nowych narzędzi. Lepiej więc od razu zainwestować w dobry program, szczególnie że obecnie można kupić świetne narzędzie za naprawdę niewielkie pieniądze.


Do czego służy automatyczne pobieranie danych kontrahentów?


O ile proces wystawiania faktury jednemu kontrahentowi nie jest skomplikowany, bo tak naprawdę wystarczy tylko wskazać, jaka pozycja powinna się znaleźć na fakturze, to sprawa komplikuje się przy nowych klientach. W końcu, jeżeli firma prowadzi sprzedaż i każdego dnia będzie wystawiała kilkanaście lub kilkadziesiąt faktur, konieczne będzie tworzenie nowych kartotek klientów, co wymaga podania nazwy firmy, numeru NIP, adresu i innych informacji. Jest to niepotrzebna strata czasu, szczególnie że nowoczesny program do faktur eksportowych i krajowych pozwala zautomatyzować cały proces.


Jest to możliwe dzięki wbudowanej wyszukiwarce firm z internetowej bazy GUS. Wystarczy, że klient poda numer NIP, a system automatycznie zaczyta wszystkie publicznie dostępne informacje na temat firmy, które są niezbędne do wystawienia faktury. Dzięki temu można skrócić czas potrzebny na wystawienie pojedynczego dokumentu, co w skali kilkudziesięciu, kilkuset, a z czasem nawet kilku tysięcy dokumentów miesięcznie przekłada się na ogromne oszczędności. Wspomniana opcja jest dostępna w nowoczesnym programie do fakturowania bez żadnych dodatkowych opłat, podobnie zresztą jak automatyczna kontrola płatności przydatna przy ewidencji przychodów czy możliwość skanowania produktów czytnikami kodów kreskowych.


Czy warto kupić program do faktur z magazynem?


Zakup programu do faktur z modułem obsługi magazynu to najlepsza opcja w przypadku firm, które planują mieć na stanie większe ilości towaru. Dzięki temu można z jednej strony usprawnić proces prowadzenia magazynu, a z drugiej mieć wszystkie informacje w jednej bazie. Podstawowe funkcje, jakie oferuje program do faktur wzbogacony o moduł magazynowy to między innymi drukowanie stanów ilościowych, drukowanie spisu z natury, tworzenie dokumentów typu WZ, PZ i RW, generowanie poziomów cen oraz wyliczanie ewentualnych rabatów. Więcej informacji na temat możliwości, jakie oferuje program do faktur z magazynem, można uzyskać na stronie aplikacji. 


Gdzie znaleźć najlepszy program do faktur?


Wspomniany program cieszy się dużym zainteresowaniem ze strony przedsiębiorców, ponieważ jest to idealny pakiet przedsiębiorcy niezależnie od tego, w jakiej branży działa. Możliwość wystawiania faktur, zarządzania magazynem i dostęp do wszystkich opcji przydatnych podczas prowadzenia firmy sprawiają, że narzędzie wykorzystywane jest przez wielu przedsiębiorców z całego kraju. Najlepiej jednak samemu przetestować możliwości programu i przekonać się, że zarówno dokumenty magazynowe, jak i faktury wcale nie muszą być skomplikowane. Dużą zaletą wspomnianej aplikacji jest to, że każda firma może bezpłatnie przetestować wersję demonstracyjną. Po jej pobraniu ze strony producenta i zainstalowaniu ma się aż 31 dni na testy. Jest to wystarczający czas, aby wypróbować wszystkie najważniejsze opcje programu, przetestować go w praktyce i wyrobić sobie zdanie na jego temat. Dzięki temu łatwiej będzie można podjąć decyzję o ewentualnym zakupie pełnej wersji, która ma wszystkie niezbędne opcje.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj