Aerocasco na drona

0
394

Dron to jeden z najbardziej rozchwytywanych nowinek technicznych. Wykorzystywany jest m.in. do wykonywania filmów i fotografii z lotu ptaka, monitoringu obiektów, a także ratownictwa medycznego. Ze względu na dynamiczny rozwój technologi coraz częściej znajduje zastosowanie w geodezji, badaniach naukowych, nieruchomościach, a także w branży reklamowej.

Kupując drona warto pomyśleć również o oferowanym przez niektóre towarzystwa ubezpieczeniowe dodatkowym ubezpieczeniu na ten sprzęt. Takim ubezpieczeniem jest ubezpieczenie aerocasco, które skierowane jest do operatorów dronów. Aerocasco jest ubezpieczeniem dobrowolnym, obejmującym niespodziewane i niezależne od Ubezpieczonego szkody zarówno całkowite jak i częściowe w ubezpieczonym dronie. Chodzi tutaj o szkody, które powstają podczas lotu, na ziemi, w czasie manewrowania, postoju i naprawy. Dodatkowo ubezpieczeniem mogą zostać objęte loty nocne oraz szkody powstałe wskutek wypadku komunikacyjnego lub kolizji podczas transportu drona. Wszystko zależy od oferty jaką proponują towarzystwa ubezpieczeniowe.

To czy chcemy wykupić dodatkowe ubezpieczenie zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Należy brać jednak pod uwagę fakt, że korzystanie z dronów wiąże się jednak z różnymi ryzykami, które mogą być kosztowne dla właściciela.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here