Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości

0
823

Ze względu na niespłacone zobowiązanie banki często odmawiają udzielania kredytów osobom, które mają wysokie zarobki i są w pełni wypłacalne. W takiej sytuacji warto zapoznać się z ofertą pozabankowych instytucji finansowych. Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości są doskonałym rozwiązaniem dla osób, które z różnych przyczyn nie posiadają zdolności kredytowej.

Co to jest pożyczka pod zastaw nieruchomości?

Pożyczka pod zastaw nieruchomości może zostać udzielona zarówno przez osoby prywatne, jak i instytucje pozabankowe. Umowa takiej pożyczki w rozumieniu prawa stanowi akt notarialny i należy ją podpisać w obecności notariusza. W umowie pożyczkobiorca przenosi prawo własności do części lub całości nieruchomości na wierzyciela, zachowując prawo wykupu w wyznaczonych terminie i po określonej cenie. Cena wykupu jest wartością udzielonej pożyczki powiększoną o ustalone odsetki. W przypadku niewykupienia nieruchomości – prawa do niej przechodzą na wierzyciela.

Jakie warunki należy spełnić, aby uzyskać pożyczkę pod zastaw nieruchomości?

Pożyczki pozabankowe pod zastaw nieruchomości mogą zostać przyznane każdemu, kto posiada na własność:

-wolnostojący budynek mieszkalny,
-mieszkanie w bloku,
-lokal usługowy,
-działkę rolną lub budowlaną.

W przeciwieństwie do banków, instytucje pozabankowe do pozytywnego rozpatrzenia wniosku o pożyczkę nie wymagają od pożyczkobiorcy przedstawienia zaświadczenia o dochodach. W ocenie ryzyka nie jest również brana pod uwagę historia kredytowa. Dzięki temu pożyczkę mogą uzyskać osoby, które w ocenie banku nie miałyby wystarczającej zdolności kredytowej.

Jak zweryfikować uczciwego pożyczkodawcę?

Konsumenci decydujący się na zaciągnięcie pożyczki pozabankowej pod zastaw nieruchomości są chronieni przepisami wynikającymi z ustawy antylichwiarskiej i ustawy o kredycie konsumenckim. Oba akty prawne są wiążące dla wszystkich firm pożyczkowych i określają między innymi maksymalne wysokości pozaodsetkowych kosztów pożyczki. Niemniej przed podjęciem ostatecznej decyzji warto sprawdzić, czy pożyczkodawca figuruje w Krajowym Rejestrze Sądowym oraz rejestrze firm pożyczkowych Krajowego Nadzoru Finansowego.

Pożyczki pod zastaw nieruchomości – środki finansowe na dowolny cel.

Z pożyczek pozabankowych pod zastaw nieruchomości mogą skorzystać zarówno osoby prywatne, jak i spółki, a środki uzyskane w ten sposób mogą być przeznaczone na dowolny cel. Wybierając zaufanego pożyczkodawcę, warto przyjrzeć się uważniej ofercie Balt Credit, która w swojej ofercie ma duży wybór pożyczek pod zastaw nieruchomości. Największą popularnością cieszą się:

Pożyczka na start-up

Pozwala w szybki sposób i bez zbędnych formalności pozyskać środki potrzebne do uruchomienia nowego przedsiębiorstwa.

Pożyczka inwestycyjna

Można ją zaciągnąć pod zastaw nieruchomości sfinansowanej przez tę samą pożyczkę, co jest sprytnym i skutecznym sposobem na pomnożenie kapitału.

Pożyczka pomostowa

Z jej pomocą można spłacić zaległe zobowiązania wobec ZUS-u, czy Urzędu Skarbowego i tym samym poprawić swoją zdolność kredytową.

Pożyczka konsolidacyjna

Dzięki niej pożyczkobiorca ma możliwość połączenia wielu małych zobowiązań w jedno większe i w konsekwencji zmniejszenia łącznej sumy kosztów całego zadłużenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here