Szkolenia CIT

0
71

Podatek dochodowy od osób prawnych, czyli CIT, jest podatkiem, który musi płacić wielu przedsiębiorców. Mimo iż jego stawka od wielu lat jest niezmienna i wynosi 19 procent, obliczanie wysokości należnego podatku dla wielu osób prawnych stanowi spory problem. Z tego powodu bardzo popularne są szkolenia CIT, podczas których poruszane są liczne kwestie dotyczące tejże należności.

CIT – ważne informacje
W przypadku podatku CIT nie ma obowiązku składania deklaracji podatkowych w ciągu roku, jednakże podatnicy i płatnicy są zobowiązani do regularnego wpłacania składek. Przepis ten dotyczy wszystkich osób prawnych, także tych, od których pobiera się należność w sposób zryczałtowany – szkolenia CIT pozwalają więc nabyć niezbędną wiedzę również tej grupie przedsiębiorców.
Ponadto w czasie szkoleń CIT poruszana jest kwestia dokonywania transakcji z podmiotami powiązanymi lub tymi, których siedziba mieści się w tak zwanych rajach podatkowych. Osoby prawne dokonujące tego typu operacji są bowiem zobowiązane do sporządzania szczególnej dokumentacji podatkowej – szkolenie CIT pozwala się zapoznać z zasadami jej tworzenia, a także z konsekwencjami wynikającymi z jej nieprzygotowania.
Jednym z największych źródeł szkoleń odnośnie podatku CIT jest serwis szkoleniowy www.szkolenia24h.pl. Wystarczy wejść na kategorię szkolenia finansowe i kliknąć ten link.
Rozliczanie uproszczone
Szkolenie z zakresu obliczania należnego podatku dochodowego od osób prawnych obejmuje także nauczenie kursantów, w jaki sposób mogą rozliczać się z zaliczek do Urzędu Skarbowego w systemie uproszczonym. System ten zakłada bowiem, że wysokość zaliczek uzależnia się od zeznań podatkowych za poprzednie lata, co w znacznym stopniu zmniejsza liczbę niepoprawnych rozliczeń z fiskusem. Ponadto mali podatnicy oraz podatnicy, którzy dopiero rozpoczynają prowadzenie działalności gospodarczej mogą również korzystać z możliwości wpłacania zaliczek na podatek w systemie kwartalnym.
Ten sposób rozliczania jest szczególnie polecany tym przedsiębiorcom, którzy osiągają niezbyt wysokie dochody i nie korzystają z rozbudowanej obsługi księgowej lub też chcą zmniejszyć jej koszty, poprzez samodzielne odprowadzanie zaliczek na podatek dochodowy od osób prawnych.
Zmiany pod kontrolą
W przypadku podatku CIT bardzo często mówi się też o jego zmianach, przez co sposób jego obliczania jest różny niemalże w każdym roku. Inwestowanie w szkolenia go dotyczące może być więc korzystne nie tylko wtedy, gdy korzysta się z tradycyjnego systemu opłacania zaliczek, ale także wtedy, gdy korzysta się z systemu uproszczonego. Kursy te są zatem kierowane do wszystkich typów przedsiębiorców muszących opłacać CIT.
Serwis www.szkolenia24h.pl to obszerne, nieustannie aktualizowane portale szkoleniowe, a także unikalna baza najlepszych firm szkoleniowych i ośrodków z całej Polski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here