Opinie ekspertów TeleTrade o Międzynarodowym Kongresie Innowacji w Inwestowaniu

0
239

18 maja 2019 roku w budynku „Warsaw Trader Tower” w Warszawie odbył się „Międzynarodowy Kongres Innowacji w Inwestowaniu”. Prelegentami były osoby, które od kilkunastu lat związane są z rynkami finansowymi oraz mogą pochwalić się wieloma osobistymi sukcesami. Każdy z przedstawicieli TeleTrade przedstawił swój osobisty sposób na osiągnięcie sukcesu na światowych giełdach. Skuteczne inwestowanie wymaga znajomości otoczenia makroekonomicznego we wszystkich częściach świata, dlatego też prelegetami były osoby z Azji oraz Europy Wschodniej i Zachodniej.


Kongres został zainaugurowany przez Zbigniewa Grutkowskiego, który w TeleTrade pełni funkcję dyrektora do spraw rozwoju. Na polskim rynku odbywa się niewiele szkoleń branżowych z prelegentami z całego świata, dlatego też na szkoleniu zorganizowanym przez TeleTrade, każdy z uczestników konferencji mógł poznać podejście oraz metody inwestycyjne specjalistów z Polski, Wietnamu, Portugalii, Ukrainy i Węgier.


Pomimo tego, że warunki pogodowe sprzyjały aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu, to jednak sala konferencyjna została wypełniona do ostatniego miejsca. Każdy z prowadzący starannie omówił tematy związane z handlem na rynkach, inwestowaniu w nieruchomości oraz przeanalizował sytuację ekonomiczną dla poszczególnych gospodarek. Podczas przerw na kawę każdy z prelegentów chętnie dzielił się swoją wiedzą dotyczącą inwestowania zdobytą na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat. Osoby, które były najbardziej zainteresowane tematem, umówiły się na indywidualne spotkania z przedstawicielami TeleTrade Polska.


Przedstawiciele TeleTrade – opinie ekspertów o innowacjach w inwestowaniu


Pierwszy z prelegentów konferencji Zbigniew Grutkowski szczegółowo omówił sytuację produktów inwestycyjnych w Polsce oraz opisał dalsze perspektywy rozwoju polskiej gospodarki. Druga część wystąpienia poświęcona była na omówienie zalet SyncTrading TeleTrade Invest, który w ostatnich latach przeżywa duży rozwój. Zbigniew Grutkowski omówił szczegółowo wszystkie wprowadzone zmiany, który jeszcze bardziej uatrakcyjniły zaletę social tradingu w TeleTrade, zarówno z perspektywy tradera, jak i inwestora.


Maxim Rudik jako pierwszy przedstawił i scharakteryzował swoje modele inwestycyjne oparte o handel automatyczny. Maxim Rudik od ponad kilkunastu lat związany jest z handel na światowych giełdach i na bazie swoich doświadczeń kilka lat temu zdecydował się na zautomatyzowanie całego procesu decyzyjnego. Dzięki nawiązaniu współpracy ze specjalistami takimi jak traderzy, analitycy, matematycy i programiści udało się stworzył algorytmy, które od kilku lat mogą pochwalić się bardzo dobrymi wynikami. Prezentacja Maxima Rudika wzbudziła bardzo duże zainteresowanie, a rozmowy z uczestnikami przedłużyły się o kilka godzin po zakończeniu kongresu.

TeleTrade - opinie o Międzynarodowym Kongresie Innowacji w Inwestowaniu
Bogdan Trotsko to kolejny prelegent, który w ostatnich latach zaangażował się w handel automatyczny. Bogdan Trotsko najwięcej swojego czasu poświęca na rozwój „Centrum Giełdowych Technologii”. Jego spółka w 2018 roku osiągnęła stopę zwrotu na poziomie 70%. Każdy z prezentowanych modeli został szczegółowo opisany, a wyniki zostały przedstawione na rachunkach rzeczywistych. Działalność Bogdana Trotsko została doceniona i za 2018 rok dostał nagrodę za najlepszą firmę konsultingową na Ukrainie.
Hetényi Kitti w odróżnieniu od swoich poprzedników najwięcej swojego czasu na konferencji poświęciła na omówienie sytuacji gospodarczej na Węgrzech. Był to ważny element prezentacji, ponieważ Hetényi Kitti wykazała duże zależności pomiędzy stanem gospodarki a sytuacją na rynku nieruchomości. Osoby chcące zgłębić ten temat z dużą łatwością w przerwach między wystąpieniami nawiązały kontakt z Hetényi Kitti.

TeleTrade - opinie Zbigniew Grutkowski o kongresie
Przedostatni z prelegentów Chan Min Dzung dyrektor firmy konsultingowej „TT Consulting” oraz partner TeleTrade w Azji, szczegółowo opisał swoje podejście do tradingu. Dzięki temu, że przez kilka lat generuje stabilne zyski w wolnych chwilach dzieli się swoją wiedzą z uczestnikami jego szkoleń. Wielu traderów osiągnęło spory sukces, ponieważ wypracowali swój indywidualny model tradingowy, który pozwala na kilkuprocentowe zyski w skali miesiąca. Szkoła Chan Min Dzunga jest najpopularniejszą szkołą tradingową w Wietnamie. Na koniec prezentacji Chan Min Dzunga pochwalił się wynikami swoich klientów, którzy w poprzednim roku dzięki usłudze Sync Trading od TeleTrade zarobili 12 milionów dolarów.


Portugalczyk Carlos Santos da Silva, który od kilku lat jest dyrektorem TeleTrade w Lizbonie, przedstawił sytuację gospodarczą w Portugalii. Opisał, w jakiej kondycji jest rynek nieruchomości i czy nadal jest to atrakcyjny sektor do lokowania oszczędności. Carlos Santos da Silva przedstawił statystyki klientów, którzy korzystają z usługi SyncTrading TeleTrade Invest oraz opisał jak dobrać odpowiednich traderów do swojego portfolio. W ostatniej części Carlos Santos da Silva, odpowiedział na pytanie uczestników: czego można się spodziewać w najbliższych miesiącach w działaniu Europejskiego Banku Centralnego.


TeleTrade - opinie Zbigniew Grutkowski o SyncTrading
Pierwszy z cyklu międzynarodowych kongresów od TeleTrade


Międzynarodowy Kongres Innowacji w Inwestowaniu” sprawił, iż wielu uczestników zaczęło rozważać nad zaktualizowaniem swojego portfela o inne formy inwestowania zaprezentowane na szkoleniu. Wielu uczestników zdało sobie sprawę z tego, jak istotna jest znajomości otoczenia makroekonomicznego oraz poznała kluczowe wskaźniki do oceny koniunktury w światowych gospodarkach. Szkolenie w Warszawie był pierwszym z cykli kongresów. Kolejny odbędzie się w Lizbonie (Portugalia) już za dwa miesiące.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here