Kredyt gotówkowy jako jedna z form zobowiązania finansowego

0
76

Często zdarza się tak, że brakuje środków finansowych na nasze potrzeby takie jak np. remont, zakup samochodu czy też inne plany i marzenia. Potrzeba ich też niekiedy na załatanie dziury w domowym budżecie i spłatę posiadanych już zobowiązań. Jest na to rozwiązanie- kredyt gotówkowy, który łatwo możemy przeznaczyć na dowolny cel.

Czym jest kredyt gotówkowy?

Kredyt gotówkowy nazywany jest kredytem konsumpcyjnym lub pożyczką. Należy jednak pamiętać, że pożyczka gotówkowa w firmie zajmującej się pożyczkami to nie to samo co pożyczka gotówkowa zaciągnięta w banku. Nie należy więc ich mylić z chwilówkami, które często przedstawiane nam są jako oferty pod nazwą kredytu. Zobowiązanie jakim jest kredyt gotówkowy przeznaczone jest dla osób zdecydowanych na kredyt i liczących na szybki dostęp do pieniędzy.

Udzielenie kredytu

Podstawą do udzielenia takiego kredytu gotówkowego przyznawanego przez bank jest przede wszystkim zdolność kredytowa kredytobiorcy czyli posiadanie odpowiednich środków do spłaty kredytu. Obliczana jest m.in. na podstawie zarobków, stałych zobowiązań oraz sytuacji rodzinnej. To właśnie nad analizą zdolności kredytowej bank spędza najwięcej czasu podczas podejmowania decyzji o udzieleniu danej osobie kredytu.

Koszty związane z zaciągnięciem kredytu gotówkowego

Pomimo tego, że na przykład kredyt mieszkaniowy zaciągamy w większej kwocie, to i tak kredyt gotówkowy generuje najczęściej wiele dodatkowych kosztów, które zależne są od oferty banku. Może to być np. prowizja za przyznanie kredytu, pobierana po jego wypłaceniu lub ubezpieczenie. Każdy bank oferuje możliwość ubezpieczenia kredytu i zachęca do skorzystania z tej możliwości. Może być ono obowiązkowe lub dobrowolne, ale przede wszystkim pomocne gdy znajdziemy się w trudnej sytuacji życiowej. Wykupując ubezpieczenie będziemy spokojniejsi o to, że w przypadku np. utraty pracy będziemy mogli spłacić kredyt. Jednak należy pamiętać, że poczucie bezpieczeństwa wpłynie na koszt naszego kredytu.

Kalkulator kredytu gotówkowego

Zastanawiając się nad zaciągnięciem kredytu gotówkowego nie powinniśmy w pełni wierzyć reklamom, które często nie są zgodne z rzeczywistością. Sugerując się reklamami nie zawsze otrzymujemy pełną i rzetelną informacje o ryzyku i zaletach. Warto zatem skorzystać z kalkulatora kredytu gotówkowego. Kalkulator kredytu gotówkowego jest ogólnodostępnym narzędziem, który pomoże we wstępnej selekcji banków oferujących różne warunki udzielania kredytu. Polecanym kalkulatorem jest https://www.totalmoney.pl/kalkulatory/kredyt-gotowkowy-kalkulator-rat

Dzięki tej formie można w łatwy sposób m.in. porównać wiele ofert kredytu w różnych bankach, znaleźć najlepsze warunki oraz sprawdzić ile wyniesie miesięczna rata kredytu.

Porównanie propozycji różnych banków

Zaciągnięcie kredytu gotówkowego to bardzo ważna decyzja finansowa dlatego też przed podpisaniem umowy z bankiem, warto wcześniej porównać propozycje kilku banków, które w swej ofercie zawierają kredyty gotówkowe. Żeby to zrobić nie musimy chodzić po wszystkich placówkach bankowych w celu zapytania o najlepszą dla nas ofertę. Wystarczy, że użyjemy kalkulatora kredytu gotówkowego.

Jednakże pamiętajmy, że kalkulator ma nam jedynie pomóc w wyborze najkorzystniejszej dla nas oferty, a decyzja o podjęciu się tego zobowiązania należy wyłącznie do nas samych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here