Coraz więcej Rodzin na swoim

0
192

W trzecim kwartale 2010 roku limity utrzymają się na równie wysokim poziomie jak w ubiegłym okresie. Zmiany na rynku i coraz bardziej przystępniejsze oferty mieszkań sprawiają, iż z rządowego programu „Rodzina na swoim” może korzystać coraz więcej osób. Sprzyjające warunki panują zwłaszcza w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Łodzi. Tam najwięcej mieszkań, w wyniku korzystnych zmian na rynku i podniesienia limitów programu znalazło się w grupie spełniającej wymogi programu „Rodzina na swoim”. W Gdańsku procent zakwalifikowanych mieszkań sięgnął aż 72%.

W trzecim kwartale 2010 roku limity utrzymają się na równie wysokim poziomie jak w ubiegłym okresie. Zmiany na rynku i coraz bardziej przystępniejsze oferty mieszkań sprawiają, iż z rządowego programu „Rodzina na swoim” może korzystać coraz więcej osób.

KamienicaSprzyjające warunki panują zwłaszcza w Warszawie, Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu oraz Łodzi. Tam najwięcej mieszkań, w wyniku korzystnych zmian na rynku i podniesienia limitów programu znalazło się w grupie spełniającej wymogi programu „Rodzina na swoim”. W Gdańsku procent zakwalifikowanych mieszkań sięgnął aż 72%.

Atrakcyjne ceny na rynku pierwotnym

W trzecim kwartale 2010 roku wyższy stopień dostępności stał się domeną rynku pierwotnego. W samej stolicy jeszcze na początku drugiego kwartału mieszkań dostępnych w ramach programu „Rodzina na swoim” było 52%, w ciągu zaledwie trzech miesięcy ich liczba zwiększyła się do 55%. W Warszawie oraz okolicach warunki zakupu mieszkania są jednymi z najatrakcyjniejszych w Polsce. Na „Osiedlu z Gwiazdami” mieszkania, które można nabyć w ramach rządowego programu „Rodzina na swoim” znacznie szybciej niż inne zyskują nabywców. Wzrost zainteresowania wśród klientów jest spory szczególnie w kwestii dużych mieszkań. Dotychczas wahający się przed zakupem większego mieszkania, teraz chętniej podejmują decyzje zakupu – mówi Katarzyna Zielińska, przedstawiciel Marma Polskie Folie – inwestora „Osiedla z Gwiazdami”.

Tańsze kredyty

Dla przymierzających się do zakupu własnego „M” jest jeszcze jedna dobra wiadomość. W stosunku do drugiego kwartału oferty kredytów z dopłatą w ramach programu „Rodzina na swoim” są tańsze. Marża banków obniżyła się średnio z 2,53% do 2%. Obecnie obserwujemy poprawę także na rynku kredytowym. W tym kwartale przeciętne oprocentowanie spadło z 6,73% do 6,1%. Przyjazna koniunktura pozwoli osobom decydującym się na zakup mieszkania zaoszczędzić trochę gotówki – dodaje Katarzyna Zielińska, przedstawiciel Marma Polskie Folie.

Marma Polskie Folie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here