Bezpieczne sposoby oszczędzania pieniędzy

0
27

Dbałość o własne finanse jest jednym z kluczowych czynników zapewniających poczucie bezpieczeństwa i szeroko rozumianą stabilność. Niemal do perfekcji opanowaliśmy wydawanie zarobionych pensji, podobnie jak i robienie zakupów ratalnych, natomiast oszczędzania nadal się uczymy i na szczęście dostrzegamy, że jest to czynnik mający istotny wpływ na nasze życie.

Oszczędzanie kiedyś i dziś
Kilkanaście dekad temu, nasze babcie odkładały określone sumy do specjalnie oznaczonych kopert lub chowały zaoszczędzony grosz do przysłowiowej skarpety. Niektórzy kupowali złoto, inni stawiali na kryształy czy ówczesne książeczki oszczędnościowe. Spoglądając wstecz, może się wydawać, że powinniśmy być nauczeni tej niełatwej sztuki, niestety zamiast tego przez szereg lat pokutowało stwierdzenie, że jest to po prostu nieopłacalne i przywoływało się sytuacje, w których po dewaluacji okazywało się, że te góry oszczędności starczały na zakup tenisówek.
Czasy się zmieniły, a wraz z nimi pomału i nasze podejście do pieniędzy jako zabezpieczenia przyszłości. Powstaje jednak pytanie o bezpieczne sposoby, które pozwolą zyskać, a nie stracić. Według wskazań specjalistów jednym z najlepszych rozwiązań są lokaty bankowe, które stanowią niemałą ofertę na rynku. Banki z dużą regularnością tworzą nowe kombinacje, które sprawiają, że każdy — niezależnie od zasobności portfela- może zacząć oszczędzanie w mądry i absolutnie bezpieczny, bo nadzorowany przez KNF sposób.
Lokata to dobry zarobek i bezpieczeństwo
Lokaty bankowe gwarantują dobry zysk w określonym czasie. To ile zarobimy, głównie zależy od oprocentowania oraz inwestowanej kwoty. Znamienite jest to, że bardzo często banki proponujące lokaty o wysokim oprocentowaniu blokują wpłaty bardzo wysokich kwot i wprowadzają ograniczenia np. do 25 tysięcy złotych, aczkolwiek pamiętajmy, że nie warto wszystkich swoich oszczędności inwestować wyłącznie na jednej lokacie. Środki można podzielić i zdeponować je w różny sposób — długoterminowo lub na krótki czas. Jeśli szukasz dobrych lokat zajrzyj pod ten adres http://www.lokaty-bankowe.com
Podkreślmy także, że wszystkie nasze zdeponowane środki są zabezpieczone przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny, a więc biorąc pod uwagę nawet najbardziej abstrakcyjną sytuację jak bankructwo banku, nasze pieniądze do nas wrócą. Takiej pewności nie daje praktycznie żaden inny sposób oszczędzania. Co więcej, patrząc na różnego rodzaju produkty, trudno dotrzeć do ich wiarygodności, a mając w pamięci ostatnią wielką aferę związaną z jednym z parabanków, trzeba się wręcz wystrzegać złudnych obietnic niebotycznego oprocentowania naszych oszczędności. Jeśli jednak tuż obok nas powstała placówka banku, którego kompletnie nie znamy i oferuje klientom najlepsze warunki oszczędzania, zanim zdeponujemy tam nasze pieniądze, sprawdźmy, czy rzeczywiście mamy do czynienia z bankiem — zrobimy to, zaglądając na tzw. białą listę banków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here